Saslušan i drugi Maškarinov kirurg

Slika nije dostupna
Istražna sutkinja Županijskog suda u Rijeci danas je saslušala i drugog kirurga s riječkog KBC-a, osumnjičenog za nesavjesno liječenje pri operativnom zahvatu odstranjivanja slijepog crijeva 20-godišnjem Miroslavu Maškarinu iz Kampora na Rabu.

Svoju obranu danas je iznio kirurg Janoš Horvat, asistent u toj operaciji prvom saslušanom kirurgu Branku Popoviću.

Kirurzi su saslušani u sklopu istražnih radnji na temelju prijedloga Općinskog državnog odvjetništva zbog sumnje da su dvojica kirurga propustila postupati s dužnom pažnjom, sukladno pravilima liječničke struke, pri odabiru metoda i provođenju liječenja (ljetošnjim) operativnim zahvatom.

Pri tome je, stoji u prijedlogu za pokretanje istražnih radnji,
probijena trbušna aorta koja nije pravodobno sanirana, čija je
posljedica bila ugrožavanje života pacijenta Maškarina i amputacija noge.

Uz to, ovi se liječnici sumnjiče i da su operativni zahvat obavili
bez izričitog i valjanog Maškarinova pismenog pristanka.

Istražne radnje na Županijskom sudu u Rijeci nastavit će se idući tjedan iskazima drugih svjedoka uključenih u ovaj slučaj.

Povezane teme