Šestero djece iz iste obitelji ubijeno je u granatiranju sirijske vojske područja Alepa, a još troje djece ubijeno je u zračnim napadima diljem zemlje, izvijestio je Sirijski opservatorij za ljudska prava (OSDH).
Pročitajte i ovo
Užas u Australiji
"Ne izlazite iz kuća": Usred bijela dana ubijene tri osobe, cure detalji o ubojici, koji je u bijegu
NIZ NAPADA
Mladog sportaša napao morski pas, Nico je u kritičnom stanju
"Gubitak za sve"
Trump je jedva dočekao: SAD se danas povlači iz jedne od najvažnijih svjetskih organizacija
Užas u Berlinu
Tragedija u dječjem vrtiću: Vrata pritisnula mališana i ubila ga
Incident u Zagrebu
Upali u Veleposlanstvo Indije u Zagrebu, doznajemo detalje
Pozivajući se na iskaze svjedoka, OSDH je naveo da su tri djevojčice i tri dječaka iz iste obitelji ubijeni u napadima na jedno selo na sjeveru pokrajine Alep, koja je većim dijelom pod kontrolom pobunjenika.
Sve više dječjih brakova među sirijskim djevojčicama, izbjeglicama u Jordanu
Vojska je nedavno intenzivirala kampanju zračnih bombardiranja sjevera Alepa kako bi rastjerala pobunjeničke snage i preuzela uporišta, rekao je direktor OSDH-a Rami Abdel Rahman.
I u utorak je jedan petnaestogodišni dječak ubijen u raketiiranju mjesta Latamne u pokrajini Hama, a sedmogodišnja djevojčica ubijena je u topničkom napadu na Džisr al-Šugur, pobunjeničko uporište u pokrajini Idleba.
U pokrajini Deir Ezor, koja je pod nadzorom ultraradikalnih džihadista Islamske države (IS), u napadu vojnog zrakoplovstva na jedno selo ubijena je šestogodišnjakinja.
ASAD PRIJETI: Zapad i Arapi će skupo platiti podršku terorizmu!
Sirijski sukob, u kojem je u tri godine poginulo više od 170.000 ljudi, a više od 9 milijuna ljudi bilo prisiljeno napustiti domove, sve se više komplicira zbog toga što se pobunjenici, osim protiv snaga odanih režimu predsjednika Bašara al Asada, moraju boriti i protiv džihadista IS-a.
Prema podacima OSDH-a, dosad je u nasilju u Siriji poginulo više od 9000 djece. (Hina)
DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook