Italija: Materazzi promašio 11-erac za naslov Intera

Nogometaši Intera propustili su veliku priliku osigurati novi naslov prvaka Italije kolo prije završetka prvenstva. Interu je za obranu naslova bila potrebna pobjeda na domaćem terenu protiv Siene, ali utakmica je završila 2-2, a kako je Roma sa 2-1 svladala Atalantu, prije posljednjeg kola Inter ima samo bod više od Rome.

U Milanu su "crno-plavi" vodili sa 1-0 i 2-1 pogocima Vieire (11) i Balotellija (45), ali gosti iz Siene su oba puta uspijevali izjednačiti preko Maccaronea (30) i Kharje (69). Ktomu, u 78. minuti vratar austrijske reprezentacije Alexander Manninger obranio je 11-erac Marcu Materazziju koji je mogao Interu osigurati naslov.

Sada će Inter u posljednjem kolu morati svladati Parmu u gostima, a Parmi su tri boda potrebna za ostanak u ligi. Roma će gostovati u Cataniji koja također još nije osigurala ostanak. Catania je trenutačno 17. sa 36 bodova, te drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak, dok je Parma 18. sa 34.

Milan je samo jedno kolo proveo na četvrtoj poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Nakon što je u prošlom kolu Milan pretekao Fiorentinu, "crno-crveni" su u 37. kolu izgubuili sa 1-3 na gostovanju kod Napolija, dok je Fiorentina sa 3-1 na svom terenu svladala Parmu, te se vratila na četvrto mjesto sa dva boda prednosti. Inače, u Firenci je Parma povela u 11. minuti pogotkom hrvatskog reprezentativca Igora Budana, ali domaći su pogocima Santane (39), Semiolija (77) i Osvalda (88) uspjeli preokrenuti rezultat. Budan je zamijenjen u posljednjoj minuti prvog poluvremena.

U posljednjem kolu Fiorentina gostuje kod Torina, a Milan dočekuje Udinese.

Iz prve lige sigurno je ispao Livorno koji je na svom terenu izgubio od Torina sa 0-1. Hrvatski reprezentativac Dario Knežević igrao je svih 90 minuta za Livorno i dobio je žuti karton.

Od ostalih hrvatskih igrača u Serie A Dario Šimić je prosjedio svih 90 minuta na klupi Milana u Napulju, a Saša Bjelanović na klupi Torina u Livornu, dok je Ivan Jurić odigrao svih 90 minuta u 0-2 domaćem porazu Genoe od Lazija.