HNL: Dinamo osigurao naslov šest kola prije kraja

Nakon jednotjedne stanke, utakmicama 28. kola nastavljeno je hrvatsko nogometnom prvenstvo. Sve utakmice počele su minutom šutnje u u spomen na tragično preminulog igrača Zadra, Hrvoja Ćustića.

Posebno tužno bilo je u Stanovima, gdje je u prvoj utakmici nakon tragedije gostovao Hajduk. Splićani su odnijeli pobjedu, bilo je 3:1.

Pobjedom u Čakovcu 2:1, pet kola prije kraja prvenstva, nogometaši Dinama potvrdili su naslov prvaka.

Varteks i Šibenik odigrali su 1:1.

U posljednjim minutama susreta Slaven Belupa i Cibalije rezultat je 1:0, a u Zaprešiću nekoliko minuta prije kraja Inter i Zagreb 0:0.

Osijek je u Gradskom vrtu svladao Rijeku sa 1-0.

Dinamo je u 27 nastupa osvojio 66 bodova, 19 više od drugoga Hajduka, koji do kraja prvenstva može osvojiti maksimalno 18 bodova.

To je 10. naslov prvaka Hrvatske za momčad iz Maksimira (Croatia, Dinamo), a treći zaredom.