Piše Vjekoslav Đaić,
08. kolovoza 2012. @ 21:05
komentari
Slika nije dostupna
Ulagačima na ruku ide zakon o poticanju ulaganja. Država će ih nagrađivati sa do 9 tisuća eura za svakog novozaposlenog.
Podijelite
No, dok se pokušavaju privući igrači s krupnim kapitalom, oni mali, obrtnici, kažu da tko uspije u Hrvatskoj, uspjet će bilo gdje u svijetu. 'Ne mogu vjerovati da netko misli da mi možemo živjeti, ako ne radimo i ne proizvodimo. A proizvoditi ne možemo, jer imamo velike izdatke', kaže Luciana Šlogar, obrtnica.
Za one s milijunskim računima država je pripremila niz mjera. Za novozaposlene, poticaje do 9 tisuća eura. Za ulaganja iznad 3 milijuna eura - osolobađanje poreza na dobit na deset godina. Mijenjat će i zakon o obrtima.
'Obrtnici neće morati više odgovarati svojom cjelokupnom imovinom, nego samo onom imovinomk koja je vezana za poslovanje obrta', rekao je Dražen Pros, zamjenik ministra poduzetništva i obrta.
Izdavanje obrtnice do kraja je godine besplatno. Slika hrvatskog obrtništva sve je samo ne fantasična. Od početka krize, u Hrvatskoje je ugašeno 15 tisuća obrta, a 30 tisuća ljudi ostalo je bez posla. Sve bi mjere najprije trebale preokrenuti taj trend.