'Manje novca, više života', tvrde sada američki ekonomisti i psiholozi. A i naši se slažu. Kriza, kažu, svakome pruža šansu jer nam pomaže da sačuvamo svoje psihofizičke sposobnosti i prestanemo dalje razvijati potrošačke.
Pročitajte i ovo
Jesu li doista ravnopravne?
Evo kako je danas biti žena u Hrvatskoj!
Pokazao zube
Posrnuli AIG isplaćuje milijune dolara bonusa, Obama najavio blokadu
'Ako nemam tri kuće i ne osiguram li tri generacije, onda sam ja neuspješan, takva je današnja percepcija. No, to su perverzni ciljevi, a zdravi cilj je, recimo, da probam danas koncipirati dan tako da bude smislen', kaže psihoterapeut dr. Milan Košuta.
U vrijeme krize poroci postaju luksuz, pa će biti i manje pušača, pijanih, pretilih i - mrtvih. U ovo zadnje nas posebno uvjeravaju Amerikanci. Oni kažu da porastom nezaposlenosti pada smrtnost.
'Nije slučajno da mi dolazimo u anksiozna stanja jer ne vodimo brigu o životu, posvetili brigu stvarima, ulažemo u stvari, a ne u proces spoznaje, bez koje mi kao socijalna bića ne možemo opstati', smatra ekonomist Slavko Kulić.
Do sada smo donekle sami mogli birati - novac ili život. No, od sada će, čini se, kriza za neke od nas, htjeli ne htjeli - izabrati život.
Više u
video prilogu.