BRAVO, VATRENI!

Navijačko ludilo u Lijepoj Našoj: Pogledajte kako se navijalo i slavilo diljem Hrvatske

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je svoju drugu utakmicu na Svjetskom prvenstvu u Katru u kojoj je fenomenalnom predstavom pobijedila Kanadu s visokih 4:1.

Vatreni su na stadionu Khalifa International slavili protiv Kanade s uvjerljivih 4:1. Vatrene je već u drugoj minuti šokirao Alfonso Davies i doveo Kanađane u vodstvo. No već do poluvremena Hrvatska je preokrenula rezultat.

Prvo je Kramarić u 36. minuti izjednačio na asistenciju Ivana Perišića, a potom je minutu prije odlaska na odmor Marko Livaja sjajno pogodio s ruba šesnaesterca za 2:1. Svojim drugim golom na susretu Andrej Kramarić u 70. minuti zabija za 3:1, a konačnih 4:1 u sudačkoj nadoknadi postavlja Lovro Majer.

S prvim reakcijama navijača iz Splita uživo se javio reporter Dnevnika Nove TV Ivan Kaštelan.

"Naravno da je u Splitu fešta iako je hladno. Ljudi se još uvijek nisu razbježali", kazao je Kaštelan te dodao da su ljudi jako zadovoljni, no da je apsolutni kralj Marko Livaja te da je bilo apsolutno slavlje i kad je zabio pogodak i kad je izlazio iz igre.

"Livaja je prvi igrač Hajduka koji je na svjetskim prvenstvima zabio gol, a u Splitu su uvjereni da bi Hrvatska da je on otpočetka igrao utakmicu protiv Maroka, sad već gledala s kim će igrati u play-offu", kazao je reporter Dnevnika Nove TV te dodao da se utakmice gledaju na Prokurativama uz pravu i veselu atmosferu.

"Uvjereni smo da će u sljedećoj utakmici biti još veći broj ljudi, a Splićani sad barem ovu pobjedu mogu nazdraviti onime što je zabranjeno u Katru", zaključio je.

Ovako je izgledalo navijanje diljem Hrvatske

Počelo je optimizmom.

"Ja bih rekao da će danas biti prava rapsodija golova s hrvatske strane", rekao je jedan navijač iz Pule.

"Pa vidite da navijam, iz srca, iz dubine duše, i nadam se da ćemo pobijediti. Vjerujem, čvrsto vjerujem", kazala je prije utakmice Milica iz Splita.

Pročitajte i ovo Slika nije dostupna VJERUJE U PROLAZAK SKUPINE Bivša predsjednica stigla u Katar: "Nisam se još čula s izbornikom Dalićem. Moram se spremiti za utakmicu"

Pročitajte i ovo Tko od političara ide na SP u Kataru? - 1 Doznaje Dnevnik Nove TV Hoće li nogomet spojiti Milanovića i Plenkovića? Obojica bi se mogla naći na istoj utakmici, u istoj loži

A onda šok u drugoj minuti - Kanada vodi. Nije se dugo čekalo. Kramarićev gol slavio se od Zagreba preko Rijeke i Pule pa sve do Splita. A onda je Livaja apsolutno sve bacio u trans.

Kako je izgledalo navijanje na današnjoj utakmici diljem Hrvatske, pogledajte u prilogu reporterke Dnevnika Nove TV Sanje Vištice.

Dnevnik Nove TV pratite svaki dan od 19 sati, a više o najvažnijim vijestima čitajte na portalu DNEVNIK.hr.

Propustili ste Dnevnik? Pogledajte ga besplatno na novatv.hr.