Bjeliš pozvao na zaštitu profesora

  • Zagreb, 19.03.2009., 11:31
  • Autor: Mi. Dr.
  • 0 komentara

Rektor zagrebačkog Sveučilišta Aleksa Bjeliš u današnjem je priopćenju, u povodu prijetnji profesorima te jučerašnjeg fizičkog napada na profesora jednog zagrebačkog fakulteta, pozvao mjerodavne institucije da zaštite sigurnost i dostojanstvo profesora, te omoguće nesmetan rad fakulteta i akademija.

 
 
 
 
Aleksa Bjeliš
Aleksa Bjeliš

Aleksa Bjeliš (Arhivska fotografija)

'Takvo je ponašanje nedopustivo i ugrožava rad sastavnica Sveučilišta, poručio je Bjeliš. Također je pozvao profesore da se drže svojih kriterija i ne dopuste da bilo kakva pojedinačna zastrašivanja ugroze kvalitetu njihova rada.

Podsjećajući da postoje različite mogućnosti iskazivanja nezadovoljstva radom pojedinih profesora, rektor Bjeliš je istaknuo kako je svaki oblik psihičkog i fizičkog zlostavljanja unutar akademske zajednice neprimjeren i nedopustiv, pa pojedinci koji su na bilo koji način s time povezani moraju zakonski odgovarati.

Posljednjih dana zabilježeno je nekoliko prijetnji upućenih profesorima Sveučilišta u Zagrebu, a jučer je jedan profesor i fizički napadnut, o čemu je izviještena zagrebačka policija. Na dva zagrebačka fakulteta prošlog mjeseca zabilježene su i dvije anonimne lažne dojave o podmetnutim bombama, zbog čega je bilo ugroženo normalno provođenje nastave i ispitnih rokova, stoji u priopćenju zagrebačkog sveučilišta.

  • Ispiši
  • Ocijeni:
  • ( glasa)

Komentari ( komentara do sada)

Komentiraj

tvoj komentar: