Kako bi pomogao ljudima Ukrajine i humanitarnim nastojanjima Crvenog križa i UN-ovog Središnjeg fonda za hitne odgovore, objavio sam novi nivo za DOOM II koji vam je dostupan za donaciju od pet dolara. 100 posto prihoda idu ovim agencijama. Hvala, napisao je Romero na Twitteru.
To support the people of Ukraine and the humanitarian efforts of the Red Cross and the UN Central Emergency Response Fund, I’m releasing a new DOOM II level for a donation of €5. 100% of the proceeds go toward these agencies. Thank you. https://t.co/1meRjC0IJZpic.twitter.com/p0VbjdIofP
Nivo s imenom "One Humanity" napravljen je za 1994. izdanje DOOM II i ujedno je prvi Romerov nivo za tu igru otkako je original objavljen. Kako stoji u pojašnjenju na Romerovoj internetskoj stranici, igrači moraju imati originalnu verziju videoigre, a nivo je moguće skinuti tri puta.
Pa ako se želite vratiti tridesetak godina unatrag, a pri tome učiniti dobru stvar, posjetite Romerovu stranicu i platite tih pet eura za nivo. Romero garantira da će biti dovoljno neprijatelja za ubijanje i dovoljno tajnih soba za otkrivanje.
Kako izgleda gameplay novog nivoa ove legendarne videoigre, možete pogledati u videu.