Među njima je i 33-godišnji Paul de Gelder iz Australije koji je prošle godine u napadu morskog psa ostao bez desne ruke i donjeg dijela noge. 'Doista, doista ne vjerujem da ljudi imaju pravo dovesti ove prekrasne životinje do izumiranja, da stvore domino efekt ekosistema naših oceana koji nas drže na životu. Desetkovanje morskih pasa za lonac juhe nije u redu,' rekao je de Gelder.
Pročitajte i ovo
gađane baze
Žestoki udari Izraela na Siriju: "Fokusirani smo na našu sigurnost"
prisilno sletili
VIDEO Drama na nebu, muškarac napao stjuardesu i pokušao ući u kokpit: Prije leta dobio znakovitu poruku
Chucka Andersona morski pas je napao dok je plivao u Meksičkom zaljevu. 'Netko mi je jednom poslao snimku ubijanja morskih pasa. Kad sam vidio koliko je to okrutno, da im samo odrežu peraje i bace ih žive u more te gledaju kako ugibaju, morao sam se priključiti organizaciji', rekao je Anderson.
>> Ošamario morskog psa: 'Udario sam najjače što sam mogao'
>> Australija: Surfera ubio morski pas
Ribari peraje prodaju za stotine dolara uglavnom azijskom tržištu gdje ih upotrebljavaju najčešće za juhe, a morske pse bacaju u more gdje iskrvare na smrt. Sretnici koji su preživjeli napade morskih pasa kažu da su se našli na krivom mjestu u krivo vrijeme te da napadi nisu umanjili njihovu ljubav prema morskim psima.
Matt Rend, direktor Global Shark Conservationa upozorio je da ne postoji znanstveni plan koji bi odredio dozvoljeni broj za izlov morskih pasa. Dodao je da UN i njegove zemlje članice moraju učiniti više da riješe problem.