'Iza napada naslućujemo političku pozadinu zbog čega je državno tužilaštvo pokrenulo istragu', priopćio je glasnogovornik hamburške policije Ralf Meyer.
Pročitajte i ovo
Obustava rada
Štrajk na Lufthansinim šalterima, otkazano gotovo 700 letova
U nekoliko gradova
Njemačka: 200 tisuća na ulicama prosvjeduje protiv nuklearki
On je istodobno odbio potvrditi nagađanja da su napad izvršili
pripadnici ekstremno lijeve scene, iako je u Hamburgu i drugim većim njemačkim gradovima već zabilježen niz sličnih napada na ustanove koje u ekstremno lijevom političkom miljeu slove kao predstavnici 'novog agresivnog kapitalizma'.
Policija je odbila komentirati moguću povezanost napada na Diekmanov novi Mercedes s predstojećim summitom G8, koji će se za dva tjedna održati nedaleko Hamburga i sukobima koji su uoči ovog susreta nastali između njemačkih vlasti i pripadnika lijevih i antiglobalističkih organizacija koje žele prosvjedovati protiv ovog skupa.
Tabloid 'Bild' i izdavačka kuća Springer poznati su zbog svog
konzervativnog i često huškačkog načina izvještavanja protiv svega što se ne uklapa u njihov svjetonazor, a svoja stajališta uglavnom prodaju pod izlikom 'brige za malog čovjeka'.
Urednik 'Bilda' Kai Diekmann svojim beskurpuloznom uređivačkom politikom, koja ne preza od objavljivanja intimnih detalja pojedinaca i svojim javnim nastupima, stvorio je loš imidž kod liberalne i lijevo orijentirane publike.
Povijest netrpeljivost između "Bilda" i lijeve scene svoje korijene vuče iz razdoblja studenskih pokreta krajem šesdesetih, kada je 'Bild' studente prosvjednike nazivao 'crvenom bandom', a mnogi ovaj tjednik i izdavačku kuću Springer optužuju za smrt studentskog vođe Rudija Dutschkea, koji je umro od posljedica atantata.
'Bild' je, s dnevnom nakladom od 3,5 milijuna primjeraka i
procijenjenih 12 milijuna konzumenata, najveći europski dnevni list.