Vlasti su u kineskoj provinciji Guangdong odlučili dodatno postrožiti kriterije za dobivanje licence za odgajatelje nakon što je nasilje u jednom vrtiću izazvalo bijes javnosti.
Podijelite
Novi propisi reakcija su na nedavni skandal koji je izbio kada je u javnost dospjela snimka na kojoj je odgajatelj u vrtiću nasilno podignuo dijete, bacio ga na pod i šutirao. Odgajatelj je optužen za namjerno nanošenje ozljeda zbog kojega je kod djeteta izazvana ozbiljna paraliza desne strane tijela. Ozlijeđeno dijete trenutno je na rehabilitaciji, javlja Reuters.
Nakon ovoga skanadala ispostavilo se da u Guangdong provinciji velili broj odgajatelja nema licence koje su potrebne za obavljanje toga posla. Uz to, većina njih nema ni osnovnu obuku, a samo 10 posto odgojitelja te provincije ima potrebnu diplomu.