Norveški kruzer udario u podvodne stijene
Norveški kruzer s oko 300 putnika, među kojima 119 Amerikanaca, naletio je na podvodne stijene kod izoliranog antarktičkog otoka Deception i oštetio trup, objavljeno je u srijedu.
Brod za krstarenje Nordkapp udario je u podvodne stijene te se nakon udara sklonio u obližnji zaljev, gdje čeka dolazak drugog norveškog kruzera Nordnorgea na koji bi se trebali prebaciti putnici oštećenog broda, priopćila je tvrtka Norwegian Coastal Voyage.
Pročitajte i ovo
Tvrtka je navela da u nesreći koja se dogodila u utorak u Južnom
oceanu nitko nije ozlijeđen, te da Nordkapp nije u opasnosti.
- Brod je trenutno usidren u zaljevu Walker i čeka dolazak Nordnorgea kasnije u srijedu, rekla je glasnogovornica tvrtke.
Nordkapp, izgrađen 1996. godine, i njegov brod blizanac Nordnorge, svakog ljeta na južnoj hemisferi krstare morima u blizini Antarktike, dok europska ljeta provode krstareći po norveškim fjordovima.
Otok Deception je dio arhipelaga Južni Shetland.




Obavijesti uključene


