Čekaju se nove informacije o zdravstvenom stanju pape: "Večeras će u Vatikanu biti jedno od najvećih molitvenih okupljanja"
Piše Barbara Štrbac/DNEVNIK.hr,
24. veljače 2025. @ 17:23
Barbara Štrbac, reporterka Dnevnika Nove TVFoto: Vijesti u 17
Papa Franjo proveo je dobru noć u bolnici, spavao je i odmara se, priopćili su jutros iz Vatikana, ali je i dalje u kritičnom stanju. O detaljima je izvijestila reporterka Dnevnika Nove TV Barbara Štrbac.
Podijelite
Papa Franjo proveo je mirnu desetu noć u bolnici, priopćio je u ponedjeljak ujutro Tiskovni ured Svete Stolice.
Iz Vatikana se javila reporterka Dnevnika Nove TV Barbara Štrbac, otkrila je kada možemo očekivati nove informacije o papinom stanju.
"Nema točnog vremena, ali ovih posljednjih 10 dana otkako je Papa Franjo u bolnici postalo je uobičajeno da liječnički izvještaj o zdravstvenom stanju Svetoga oca stigne između 19 i 19:30 i to je ono što tu u Vatikanu svi sa strepnjom iščekuju.
Posljednjih dana raste zabrinutost za zdravstveno stanje Svetog oca. Zabrinuti su i turisti, a mnogi vjernici s kojima sam razgovarala kažu kako mole za njega, nadaju se da će biti dobro. A moli se od danas pa nadalje i u bolnici Gemelli, tamo će svakog dana od 12 do 13 sati biti održan sat euharistijskog klanjanja, uslijedit će i misa.
Večeras će biti jedno od najvećih molitvenih okupljanja, na Trgu svetog Petra molit će se Sveta krunica za papino zdravlje, očekuju se vjernici iz cijelog svijeta, sve počinje u 21 sat.
Okupit će se svi kardinali koji su trenutačno u Rimu, kao i cijela biskupija Rima. Molitvu će predvoditi kardinal državni tajnik Pietro Parolin", izvijestila je reporterka.