Blair imenovan izaslanikom za Bliski istok
Kvartet za Bliski istok imenovao je bivšeg britanskog premijera Tonyja Blaira svojim izaslanikom za Bliski istok, objavili su u srijedu Ujedinjeni narodi.
Blair, koji je u srijedu odstupio s dužnosti britanskog premijera, "dokazao je svoju predanost tim pitanjima", rekla je glasnogovornica UN-a Michele Montas.
tri vijesti o kojima se priča
Ona je rekla da će Blair "mobilizirati međunarodnu pomoć
Palestincima, surađujući tijesno s donatorima i postojećim tijelima za koordinaciju".
Osigurat će također međunarodnu potporu Palestinskoj samoupravi, fokusirajući se na vladavinu prava, te razraditi planove za promicanje palestinskog gospodarskog razvoja, rekla je.
Kvartet za Bliski istok čine UN, SAD, Rusija i EU.
Bijela kuća pozdravila je Blairovo imenovanje. "Predsjednik
pozdravlja ovu vijest, cijeni njegovu volju da služi i nastavi svoj
rad za mir na Bliskom istoku", rekao je glasnogovornik Bijele kuće Gordon Johndroe.
Pozitivno je reagirao i Izrael. "Pozdravljamo odluku Kvarteta.
Mislimo da će Blair imati pozitivan utjecaj na bliskoistočni mirovni proces", rekao je jedan izraelski dužnosnik.




Obavijesti uključene


