Nogometaši ruskog prvoligaša Zenita iz St Petersburga pobjednici su Kupa UEFA. U finalnom susretu odigranom u Manchesteru Zenit je pobijedio škotski Rangers 2:0 i tako postao drugi ruski klub koji je nakon moskovskog CSKA slavio u Kupu Uefa.

Zenit je bio bolji tijekom cijelog susreta i posve je zasluženo podigao pobjednički pokal. Rangers se, kao i većinu utakmica ove sezone, branio te pokušavao nešto načiniti u kontrama i nakon prekida.

Vezani članci Slika nije dostupna Kup UEFA: Bayer - Zenit 1-4 Slika nije dostupna Ivanković: 'Glupa greška dovela nas je do poraza'

Međutim, ovoga puta nije im uspjelo. Zenit je prema suparničkim vratima uputio 19 udaraca, imao je devet kornera, te daleko veći posjed lopte (56/44). U prvom poluvremenu škotska obrana je savršeno radila i Zenit je usprkos velikoj inicijativi bio bezopasan.

U nastavku utakmice gledali smo nešto otvoreniji Rangers, koji je bolje otvorio drugo poluvrijeme. Međutim, Škoti su se vrlo brzo vratili okušanoj formuli.

Utakmica je prelomljena u 72. minuti kada je Anjukov sjajnom asistencijom izbacio cijelu škotsku obranu i gurnu u priliku Denisova koji nije pogriješio. Rangers je potom sve karte bacio u napad, no u trećoj minuti nadoknade točku na i stavio je Zirianov.

Zenit St Petersburg - Rangers 2:0

Manchester. Stadion Manchester - 47.720 gledatelja; Sudac: Peter Frojdfeldt (Švedska)

Strijelci: 1:0 Denisov (72), 2:0 Zirianov (90+3);

Žuti karton: Malafejev

Zenit: Malafeev - Anjukov, Širokov, Križanac, Širl - Denisov, Timoščuk, Zirianov - Fajzulin (od 90+2 (Dong-Jin), Aršavin, Fatih Tekke

Rangers: Alexander - Broadfoot, Weir, Cuellar, Papac (od 77. Nacho Novo) - Whittaker (od 86. Boyd), Hemdani (od 80. (McCulloch), Ferguson, Thomson, Davis - Darcheville

Još brže do svakodnevnih vijesti prilagođenih tebi. PREUZMI novu Još lakše do najnovijih vijesti o poznatima. Preuzmi novu DNEVNIK.hr aplikaciju