U susretu 5. kola skupine H Lige prvaka Sevilla je na stadionu Sanchez Pizjuan pobijedila Arsenal 3:1. "Topnici" su poveli pogotkom našeg Eduarda da Silve u 11. minuti, no domaćin je ipak uspio preokrenuti rezulat.

Drugi krug nogometne Lige prvaka do sada je osiguralo šest klubova. Arsenalu i Manchester Unitedu jučer navečer  pridružili su se Roma, Barcelona, Sevilla i Inter, a u Kupu UEFA natjecanje će nastaviti lisabonski Sporting i praška Slavia.

LYON - BARCELONA 2:2

U skupini E Lyon i Barcelona su na Gerlandu odigrali 2:2. Barcelona je dva puta vodila, no Lyon je ipak uspio iščupati bod.

Oba pogotka za francuskog prvaka postigao je Juninho (7, 80-11m), dok su strijelci za Barcu bili Andres Iniesta (3) i Lionel Messi (58-11m).

Ovim bodom Barcelona je osigurala plasman u drugi krug Lige prvaka.

STUTTGART - RANGERS 3:2

U drugom dvoboju skupine E Stuttgart je na stadionu Gottlieb-Daimler pobijedio Rangers 3:2.

Pogotke za domaćine postigli su Cacau (45+2), Pardo (63) i Marica (85), dok su strijelci za Rangers bili Adam (28) i Ferguson (70).

Bila je to prva pobjeda Stuttgarta u Ligi prvaka, no neće pomoći njemačkom prvaku. Rangers će prolaz u drugi krug Lige prvaka tražiti u posljednjem kolu protiv Lyona.

SKUPINA E:

1. Barcelona 5 3 2 0 9:2 11

2. Rangers 5 2 1 2 7:6 7

3. Lyon 5 2 1 2 8:10 7

4. Stuttgart 5 1 0 4 6:12 3

DYNAMO KIJEV - ROMA 1:4

Nogometaši talijanskog prvoligaša Rome izborili su plasman u drugi krug Lige prvaka pobijedom nad kijevskim Dynamom 4:1 (3:0).

Rimljani su sav posao obavili već u prvom poluvremenu u kojem su postigli tri pogotka, a strijelci su bili Christian Panucci (4), Ludovic Giuly (33) i Mirko Vučinić (36, 78), dok je pogodak za domaćine postigao Ismael Bangoura (64).

MANCHESTER UNITED - SPORTING 2:1

Engleski prvak Manchester United potvrdio je prvo mjesto u skupini F Lige prvaka pobjedom protiv Sportinga 2:1.

Gosti su poveli u 21. minuti pogotkom Abela, no ManU je uspio preokrenuti rezulat i doći do pete pobjede u skupini. Pogotke za Manchester postigli su Tevez (61) i Cristiano Ronaldo (90+2).

SKUPINA F:

1. Manchester United 5 5 0 0 12:3 15

2. Roma 5 3 1 1 10:5 10

3. Sporting 5 1 1 3 6:8 4

4. Dynamo Kijev 5 0 0 5 4:16 0

INTER - FENERBAHČE 3:0

Talijanski prvak Inter izborio je prolazak u drugi krug Lige prvaka pobjedom na San Siru protiv Fenerbahčea 3:0. Strijelci za Inter bili su Julio Cruz (55), Ibrahimović (66) i Jimenez (90+2).

CSKA - PSV 0:1

U G skupini PSV Eindhoven je u Moskvi pred 25.000 gledatelja pobijedio CSKA 1:0 i tako ostao u igri za plasman u drugi krug Lige prvaka. Strijelac jedinog pogotka bio je Jefferson Farfan u 39. minuti.

Ovim porazom CSKA se oprostio od Europe i više nema nikakvih izgleda niti za osvajanje trećeg mjesta u skupini koje vodi u Kup Uefa.

U skupini H Sevilla je na stadionu Sanchez Pizjuan
pobijedila Arsenal 3:1. "Topnici" su poveli u pogotkom našeg Eduarda da Silve u 11. minuti, no domaćin je uspio preokrenuti rezulat a strijelci su bili Seydou Keita (24), Luis Fabiano (34) i Frederic Kanoute (89).

Ovom pobjedom Sevilla je osigurala plasman u drugi krug Lige prvaka, dok je to Arsenal osigurao još ranije.

STEAUA - SLAVIA 1:1

U H skupini Steaua i praška Slavia su u Bukureštu odigrali bez pobjednika 1:1.

Domaćin je poveo pogotkom Valentina Badee (11), a bod gostima koji je češkoj momčadi osigurao treće mjesto u skupini postigao je Zdenek Senkerik (79).