Tysonu zlato i na 200 m

Amerikanac Tyson Gay postao je treći čovjek u povijesti koji je postao dvostruki svjetski prvak u sprinterskim disciplinama, nakon što je u četvrtak na SP u atletici koje se održava u Osaki, pobijedio u finalu 200 m.

Gay je ostvario rekord prvenstva od 19.76 sekundi, četiri dana nakon što je odnio pobjedu u disciplini 100 m te se tako priključio svojim sunarodnjacima Mauriceu Greenu koji je to napravio 1999. i Justinu Gatlinu koji je to ostvario prije dvije godine.

Pročitajte i ovo Slika nije dostupna Hara Man-Yi FOTO Tajfun se obrušio na Japan: Evakuirano više od POLA MILIJUNA ljudi! Slika nije dostupna Spoj tokijske i burze u osaki Stvara se najveća burza u Aziji, treća po veličini u svijetu

Jamajčanin Usain Bolt završio je na drugom mjestu, a Gayev partner s treninga Amerikanac Wallace Spearmon bio je treći s 20.05.