Schumacher osmi put slavio u Magny Coursu

Njemački pilot Michael Schumacher u Ferrariju pobjednik je utrke za Veliku nagradu Francuske svjetskog prvenstva Formule 1.

Ovo je osma pobjeda Schumachera na stazi Magny Cours, čime je Nijemac postao prvi vozač koji je uspio osam puta slaviti na istom Grand Prixu. Inače, vodio je od starta do cilja utrke.

Pročitajte i ovo Geert Wilders Završili parlamentarni izbori Antiislamski i antieuropski populist mogući novi premijer zemlje tulipana: "Nizozemska će biti vraćena Nizozemcima, tsunami azila i migracija bit će obuzdan" Slika nije dostupna Posljednja utrka 'Formule 1' Magny -Coursu

Schumacher je, inače, startao s prvog mjesta, vodio cijelu utrku i zasluženo zauzeo najviše postolje.

Drugo mjesto izborio je prošlogodišnji svjetski prvak i vodeći u ukupnom redoslijedu ove godine Španjolac Fernando Alonso sa 10.131 sekundi zaostatka.

Treće mjesto zauzeo je Schumacherov momčadski kolega, Brazilac Felipe Massa, s 22.546 sekundi iza pobjednika.

U ukupnom redoslijedu i dalje vodi Alonso sa 96 bodova, slijedi Schumacher sa 79, a treći je drugi vozač Renaulta, Talijan Giancarlo Fisichella s 46 bodova.