Raichu slalom, Ivica ponovno odustao

Austrijanac Benjamin Raich pobjednik je sedmog slaloma Svjetskog kupa u austrijskom Schladmingu, dok najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić ponovo nije završio utrku.

Raich je slavio s rezultatom 1:42.55, drugi je bio Šveđanin Jens Byggmark (1:42.93), dok je treću poziciju zauzeo najbolji nakon prve vožnje Austrijanac Mario Matt (1:43.15). Kostelić je nakon prve vožnje bio osmi, no u drugoj vožnji noćnog slaloma na ledenoj Planai stazi promašio je vrata.

U poretku slalomaša vodi Šveđanin Byggmark (423) ispred dvojice Austrijanaca Raicha (365) i Matta (320). Ivica Kostelić je na 16. mjestu sa 96 bodova.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Norvežanin Aksel Lund Svindal (780) ispred Raicha (705) i Švicarca Didiera Cuchea (677).