NBA: Lakersi jedva pobijedili Spurse

Iako aktualni NBA prvaci San Antonio Spursi u Los Angelesu protiv domaćih Lakersa nisu mogli računati na svoja dva najbolja igrača Tima Duncana (istegnuće desnog gležnja) i Tonyja Parkera (istegnuće lijevog gležnja) dvoboj je bio neizvjestan pune tri i pol četvrtine da bi Lakersi na kraju upisali 102-97 pobjedu.

Ključna je bila 18-5 serija Lakersa kojom su nakon izjednačenja na 81-81 pobjegli na prednost 99-86 3:40 minuta prije kraja.

Najefikasniji kod Lakersa bio je Kobe Bryant (30), a kod Spursa Bruce Bowen (22).

U drugom dvoboju večeri Washington Wizardsi su kao gosti svladali Miami Heat sa 104-91. Bila je to prva pobjeda Wizardsa nad Heatom nakon osam uzastopnih poraza. Momčad iz glavnog grada predvodio je DeShawn Stevenson (26), a pratili su ga Caron Butler (19, 10 skokova) i Antawn Jamison (16, 16 skokova). Kod Heata učinak karijere upisao je Chris Quinn (22).