Mihovil Španja drugi na Svjetskom paraolimpijskom kupu

Naš najbolji plivački paraolimpijac Mihovil Španja osvojio je drugo mjesto u disciplini 100 metara leđno na međunarodnom plivačkom natjecanju "Paralympic World Cup", koji se od 7. do 11. svibnja održava u engleskom gradu Manchesteru.

Španja je plivao u vremenu od 1.14,79 i na cilj stigao iza Australaca Petera Leeka, višestrukoga svjetskog prvaka i rekordera u toj disciplini.

Sutra ujutro Španja će pokušati srušiti svjetski rekord na 50 metara prsno, a plivat će i na 400 slobodno i 100 prsno.

Inače, na Svjetskom paraolimpijskom kupu sudjeluj natjecateli iz 40 zemalja, a konkurencija je gotovo ista kakva će biti u rujnu na Paraolimpijskim igrama u Pekingu.