Maraton: Jedan trkač umro, 49 završilo u bolnici

Na Čikaškom marattonu održanom jučer zbog teških vremenskih uvjeta jedan trkač preminuo, a još najmanje 49 sudionika završilo je u bolnici.

Velika vrućina i vlaga natjerali su organizatore maratona da skrate utrku na pola, no unatoč tome Amerikanac Chad Schieber (35) tijekom trke je kolabirao i umro, 49 trkača je odvedeno u bolnicu na oporavak, a 250 je primilo pomoć na samoj stazi.

Pročitajte i ovo Obrad Kosovac Odlazak U 83. godini umro Obrad Kosovac - legendarni televizijski novinar i urednik Slika nije dostupna Osvojio 425.000 dolara Sumnjiva smrt: Dobio na lutriji pa umro od trovanja cijanidom

Kenijac Patrick Ivuti pobijedio je Marokanca Jaouada Ghariba u tijesnoj završnici za samo 0,05 sekundi, a Etiopljanka Berhane Adere obranila je svoju prošlogodišnju titulu pobjednice kod žena.