Ljubičić izgubio od Roddicka

Ivan Ljubičić startao je porazom u prvom kolu 'crvene skupine' Masters Cupa u Šangaju. U meču koji je trajao dva i pol sata Amerikanac Andy Roddick pobijedio je sa rezultatom 6:4, 6:7 (9), 6:1.

Roddick je odigrao jedan od najboljih mečeva ove godine, imao je 70 posto prvog servisa. Ljubičić tijekom cijelog meča nije imao niti jednu priliku za break, a tome treba dodati da je napravio i više neprisiljenih grešaka (13 više od Roddicka).

Roddick je mogao meč okončati u tie-breaku drugog seta, budući da je imao vodstvo 5-4 i dva servisa. Ljubičić se izvukao, no početkom trećeg seta Roddick je napravio break i poveo 3-1, čime je meč praktično bio odlučen.

U drugom dvoboju 'crvene skupine' prvi igrač svijeta Švicarac Roger Federer pobijedio je prošlogodišnjeg osvajača Masters Cupa Argentinca Davida Nalbandiana sa 3:6, 6:1, 6:1.

Nalbandian je dobio prvi set zahvaljujući odličnoj igri s osnovne linije. U drugom setu Federer je promijenio taktiku, skraćenim loptama prisiljavao je Nalbandiana da ide na mrežu, a potom bi ga pasirao.

Nalbandian je sve više griješio, a Federer je bio neumoljiv. Do kraja meča Argentinac je osvojio tek dva gema.

'Morao sam ga prisiliti na greške, jer u prvom setu nije napravio niti jednu', izjavio je Federer nakon meča.