Liverpool - Chelsea 1:1, Riise dao autogol!

U prvom polufinalnom susretu Lige prvaka Liverpool i Chelsea su na Anfieldu igrali 1:1. Poveli su domaćini pogotkom Dirka Kuyta (43), dok je pogodak za Chelsea bio autogol John Arne Riisea u petoj minuti sudačke nadoknade.

Oba zgoditka su plod upravo nevjerovatnih pogrešaka obrana. U 43. minuti u jednom napadu su pogriješila čak tri obranbena igrača Chelsea, a spretni Nizozemac Kuyt je provukao loptu kroz noge Petra Cecha. Liverpool je pružio bolju igru, no španjolski napadač Fernando Torres je u više navrata promašivao nemoguće. U petoj minuti sudačke nadoknade branič Liverpoola Riise je napravio veliku glupost i u ne baš opasnoj situaciji glavom je neobranjivo pogodio svoju mrežu.

Uzvrat je za u srijedu, 30. travnja na Stamford Bridgeu.

Liverpool: Reina - Arbeloa, Skrtel, Carragher, Fábio Aurelio (62. Riise) - Mascherano, Xabi Alonso - Kuyt, Gerrard, Babel (76. Benayoun) - Torres

Chelsea: Cech - Paulo Ferreira, Ricardo Carvalho, Terry, Ashley Cole - Makelele - Ballack (86. Anelka), Lampard - Joe Cole (63. Kalou), Malouda - Drogba