Liga prvaka: Prošli Lyon i Fenerbahče

Nakon jučerašnjih utakmica doznali smo imena svih 16 klubova koji su izborili plasman u osminu finala Lige prvaka. To su engleski klubovi Manchester United, Arsenal, Liverpool i Chelsea, talijanski prvoligaši Milan, Inter i Roma, trojac iz Primere Real Madrid, Barcelona i Sevilla, škotski prvak Celtic, francuski Lyon, njemački Schalke, grčki Olympiacos, portugalski Porto i turski Fenerbahče.

U osmini finala sastat će se osam pobjednika skupina protiv osam drugoplasiranih momčadi. Klubovi koji su iz iste zemlje, te klubovi koji su igrali u istoj skupini ne mogu se međusobno sastati. Prve utakmice igrat će se kod klubova koji su osvojili drugo mjesto. Tako se već sada zna da primjerice Liverpool ne može igrati protiv Porta, te Chelsea, Manchester Uniteda i Arsenala, a kao mogući suparnici "Redsa" su Real Madrid, Barcelona, Inter, Milan i Sevilla.

Ždrijeb parova osmine finala Lige prvaka održat će se 21. prosinca u Nyonu. Prvi susreti na rasporedu su 19. i 20. veljače, a uzvrati 4. i 5. ožujka iduće godine.

Natjecanje u Kupu Uefa nastavit će klubovi koji su osvojili treće mjesto u skupini - Marseille, Rosenborg, Werder, Benfica, Sporting, Slavia, Rangers i PSV.

BARCELONA - STUTTGART 3:1

Nogometaši Barcelone su u skupini E na svom Camp Nou svladali Stuttgart sa 3:1 (1:1).

Poveli su gosti preko Antonija da Silve (3), a pobjedu Barceloni donijeli su Dos Santos (36), Eto'o (57) i Ronaldinho (67).

I prije ove utakmice bilo je jasno da je Barcelona prva, a Stuttgart posljednji u skupini.

GLASGOW RANGERS - LYON 0:3

Francuski nogometni prvak Lyon osigurao je prolazak u osminu finala Lige prvaka nakon što je u odlučujućem dvoboju za drugo mjesto u skupini E na Ibrox Parku svadao domaće Rangerse sa 3:0 (1:-0).

Lyon je poveo golom Govoua (16), da bi prolazak potvrdio Benzema (85, 88).

TABLICA:

1. Barcelona 6 4 2 0 12-3 14

2. Lyon 6 3 1 2 11-10 10

3. Rangers 6 2 1 3 7-9 7

4. Stuttgart 6 1 0 5 7-15 3

SPORTING - DYNAMO KIJEV 3:1

U skupine F Sporting je u Lisabonu rutinski pobijedio kijevski Dynamo 3:0. Pogotke za Sporting postigli su Anderson Polga (35 - 11m), Joao Moutinho (67) i Liedson (88).

Bio je to susret bez rezultatske važnosti jer je Sporting i prije susreta u Lisabonu osigurao treće mjesto i plasman u Kup Uefa, dok je Dynamo završio natjecanje u skupini na posljednjem mjestu bez bodova.

ROMA - MANCHESTER UNITED 1:1

U drugom dvoboju skupine F Roma i Manchester United su u Rimu remizirali 1:1.

Gosti su poveli pogotkom Gerarda Piquea u 34. minuti, a rezultat je izjednačio Mancini u 71. minuti. I prije rimskog ogleda oba sastava su osigurala plasman u osminu finala.

TABLICA:

1. Manchester United 6 5 1 0 13-4 16

2. Roma 6 3 2 1 11-6 11

3. Sporting 6 2 1 3 9-8 7

4. Dinamo Kijev 6 0 0 6 4-19 0

FENERBAHČE - CSKA 3:1

Nogometaši Fenerbahčea osvojili su drugo mjesto u skupini G te osigurali nastup u osmini finala svladavši u posljednjem kolu na svom Sukru Saracoglu stadionu moskovski CSKA sa 3:1 (2:1).

Poveli su gosti autogolom Edua (30), a preokret su donijeli Alex (32) i Ugur Boral (45, 90).

PSV - INTER 0:1

Nogometaši milanskog Intera potvrdili su prvo mjesto u skupini G 1:0 pobjedom na gostovanju kod PSV-a iz Eindhovena, koji je zauzeo treće mjesto i igrat će u Kupu UEFA na proljeće.

Jedini pogdak postigao je Julio Cruz (64) nakon sjajne akcije Suaza.

TABLICA:

1. Inter 6 5 0 1 12-4 15

2. Fenerbahče 6 3 2 1 8-6 11

3. PSV Eindhoven 6 2 1 3 3-6 7

4. CSKA Moskva 6 0 1 5 7-14 1

SLAVIA - SEVILLA 0:3

Španjolski nogometni prvoligaš Sevilla potvrdio je prvo mjesto u skupini H Lige prvaka pobjedom u Pragu protiv Slavie 3:0.

Nakon što je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka, gosti su u nastavku tri puta zatresli mrežu češkog sastava. Strijelci su bili Luis Fabiano (66), Frederic Kanoute (69) i Daniel Alves (87).

Slavia je i prije susreta sa Sevillom osigurala treće mjesto u skupini i plasman u Kup Uefa.

ARSENAL - STEAUA 2:1

U drugom dvoboju skupine H Arsenal je u Londonu pobijedio
Steauu 2:1 i potvrdio plasman u osminu finala, dok se rumunjski klub oprostio od Europe.

Pogotke za "Topnike" postigli su Abou Diaby (8) i Nicklas Bendtner (42), dok je strijelac za momčad iz Bukurešta bio Dorel Zaharia (68).

Hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva ušao je u momčad Arsenala u 65. minuti.