Liga prvaka: Liverpool izbacio Arsenal, Chelsea Fenerbahče

Po treći put u posljednje četiri sezone Liverpool je izborio plasman u polufinale Lige prvaka. "Redsi" su u uzvratnom susretu četvrtfinala na Anfieldu pobijedili Arsenal 4:2. Drugi polufinalist je Chelsea koji je u uzvratu u Londonu svladao turski Fenerbahče 2:0.

Liverpool - Arsenal 4:2

Nakon londonskih 1:1 nogometaši Liverpoola zasluženo su izborili plasman među četiri najbolje momčadi Starog kontinenta.

U "ljepotici" dosadašnjeg dijela Lige prvaka odluka je pala u fantastičnih posljednjih šest minuta utakmice u kojima su pala tri pogotka.

Arsenal je sjajno otvorio utakmicu i već u 13. minuti je došao u vodstvo pogotkom Abou Diabya. Izjednačio je Sami Hyypia udarcem glavom nakon kornera u 30. minuti utakmice. Liverpool je u 69. minuti posve preokrenuo rezultat, a strijelac vodećeg pogotka bio je Fernando Torres (69).

Međutim, "Topnici" su šest minuta prije kraja utakmice uspjeli izjednačiti pogotkom Emmanuela Adebayora. Tim je rezultatom Arsenal imao prolaz, no samo minutu kasnije Kolo Toure je srušio Ryna Babela u kaznenom prostoru, a jedanaesterac je realizirao Steven Gerrard. U drugoj minuti sudačke nadoknade Babel je realizirao kontru i potvrdio pobjedu "Redsa".

Liverpool. Stadion Anfield - 45.000 gledatelja; Sudac: Peter Frojdfeldt (Švedska);

Strijelci: 0:1 Diaby (13), 1:1 Hyypia (30), 2:1 Torres (69), 2:2 Adebayor (84), 3:2 Gerrard (85-11m), 4:2 Babel (90+2).

Žuti kartoni: Senderos (16), Touré (85)

Liverpool: Reina - Carragher, Škrtel, Hyypia, Aurelio - Xabi Alonso, Gerrard, Mascherano, Kuyt - Torres (od 87. Riise), Crouch (od 78. Babel)

Arsenal: Almunia - Toure, Gallas, Senderos, Clichy - Eboue (od 73. Walcott), Diaby (od 72. Van Persie), Flamini (od 42. Gilberto Silva), Fabregas, Hleb - Adebayor

Chelsea - Fenerbahče 2:0

Nogometaši Chelsea izborili su plasman u polufinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom dvoboju četvrtfinala u Londonu pobijedili Fenerbahče 2:0. Turska momčad je u prvom susretu slavila 2:1, pa je Chelsea ukupnim rezultatom 3:2 prošao dalje. Pogotke su postigli Michael Ballack (4) i Frank Lampard (87).

London. Stadion Stamford Bridge - 42.000 gledatelja; Sudac: Herbert Fandel (Njemačka);

Strijelci: 1:0 Ballack (4), 2:0 Lampard (87).

Žuti kartoni: Essien (86), Ricardo Carvalho (90)

Chelsea: Cudicini (od 26. Hilario) - Essien, Carvalho, Terry, A.Cole - Ballack, Makelele, Lampard - J.Cole (od 85. Malouda), Drogba, Kalou (od 58. Belletti)

Fenerbahče: Demirel - Vederson (od 89. Biling), Edu, Lugano, Gokhan Gonul, Kazim, Aurelio, Maldonado (od 60. Kežman) - Deivid, Senturk (od 75. Boral), Alex