Kostelić ukupno treći u poretku za mali Globus

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je četvrto mjesto na posljednjoj super-kombinaciji ove sezone u Svjetskom kupu, koja se održala u norveškom Kvitfjellu. Sa novih 50 bodova Ivica je ostao na trećem mjestu ukupnog poretka ove discipline, a druga pozicija pobjegla mu je za svega dva boda.

Mali kristalni Globus osvojio je Norvežanin Aksel Lund Svindal.

Današnja pobjeda pripala je Austrijancu Benjaminu Raichu koji je nakon spusta bio na 11. mjestu. Raich je slavio s ukupnim rezultatom 2:21.22.

Drugo mjesto pripalo je Švicarcu Silvanu Zurbriggenu (+1.41),
dok je treći bio Norvežanin Aksel Lund Svindal (+1.56).

Ivica je nakon spusta bio na 29. mjestu, a na kraju se probio do četvrte pozicije sa zaostatkom 1.74 sekundi.

Drugi hrvatski predstavnik Natko Zrnčić - Dim ostvario je rezultat 2:27.52, što je bilo 6.30 sekundi slabije vrijeme od pobjednika, na koncu dovoljno za 29. mjesto od 33 skijaša koliko ih je završilo utrku.

Svindal je u posljednjoj utrci uspio preskočiti Švicarca Marca
Berthoda i s ukupno 232 boda osvojiti mali kristalni Globus u super-kombinaciji.

Berthod je danas bio deveti, a ukupno je pao na drugo mjesto sa 202 boda, dok je Ivica treći sa 200 bodova.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Raich sa 1.045 bodova, Svindal je drugi sa 928, dok Cuche na trećem mjestu ima 810 bodova.