Juniori u veslanju osvojili dva srebra

Hrvatski veslači osvojili su dvije srebne medalje na Svjetskom juniorskom prvenstvu u nizozemskom Amsterdamu.

U A finalu dvojca na pariće hrvatska posada, koju čine Valent Sinković (HAVK Mladost) i Damir Martin (Trešnjevka), obranila je srebro iz 2005.. Zlatnu je medalju osvojila Danska, dok je brončana Njemačka.

U toj je disciplini do sada Hrvatska osvojila više od deset svjetskih medalja.

Drugo srebro osvojio je četverac na pariće. Sven Bohnec (Korana, Karlovac), David Šajn (VK Iktus,Osijek), Marin Mladinić (HVK Mornar, Split) i Tomislav Holi (HAVK Mladost) u fenomenalnom su finišu bili tek tri sekunde lošiji od pobjednika Nijemaca.

Hrvatski juniorski osmerac pobijedio je u B finalu, dvojac bez
kormilara bio je treći u B finalu, ukupno 9. na svijetu, a 16-godišnja Karlovčanka Marcela Milošević bila je četvrta u B finalu.