Hosp uzela zlato, Jelušić 34 mjesto

Austrijanka Nicole Hosp osvojila je zlatnu medalju u veleslalomu na svjetskom prvenstvu u švedskom Areu, dok je hrvatska skijašica Ana Jelušić osvojila 34. mjesto.

Austrijanka je do pobjede došla izvrsnom drugom vožnjom nakon što je u prvom "laufu" bila peta.

Pročitajte i ovo Ilustracija "Totalno me blokirao" "Tražila sam da mi pronađe partnera": Zagrepčanka monahu uplatila tisuće eura, obiteljsko zlato poslala mu autobusom Brazilac poginuo padom u duboku rupu - 2 Postao opsjednut Sanjao duha koji mu je rekao da je zlato ispod njegove kuće: Iskopao rupu od 40 metara, a onda se dogodila tragedija

Druga je bila Šveđanka Maria Pietilae-Holmner, dok je treće mjesto pripalo Talijanki Denise Karbon. Vodeća nakon prve vožnje Amerikanka Julia Mancuso nije izdržala pritisak i na kraju je završila na petom mjestu odvozivši tek 18. vrijeme druge vožnje.

Svjetska prvakinja u kombinaciji, spustu i superveleslalomu, Šveđanka Anja Parson u prvoj vožnji je bila sedma, a
u drugom nastupu je riskantnom vožnjom pokušala doći do četvrtog zlata ali nije završila utrku.

U veleslalomu su nastupile i dvije hrvatske skijašice. Ana Jelušić je zauzela 34. mjesto sa 5 sekundi i 62 stotinke zaostatka, dok Sofija Novoselić nije završila drugu vožnju.