Engleska: Manchester United obranio naslov

Nogometaši Manchester Uniteda osvojili su 17. naslov prvaka Engleske u svojoj povijesti zahvaljujući 2-0 pobjedi na gostovanju kod Wigan Athletica u posljednjem, 38. kolu.

Pogotke za naslov postigli su Cristiano Ronaldo (33-11m) i Ryan Giggs (80).

Ovim trijumfom Manchester United je stigao na samo jedan naslov prvaka Engleske manje od Liverpoola koji je engleski rekorder sa 18. osvojenih naslova.

Manchester United prvenstvo je okončao sa 87 osvojenih bodova, dva više od drugoga Chelseaja koji je u posljednjem kolu na svom terenu protiv Bolton Wanderersa odigrao 1-1.

Iz lige su uz još ranije otpisani Derby County ispali Birmingham City i Reading usprkos nedjeljnim pobjedama. Birmingham City je sa 4-1 svladao Blackburn Roverse, dok je Reading sa 4-0 na gostovanju bio bolji od Derbyja, ali to im nije bilo dovoljno jer je Fulham kao gost sa 1-0 svladao Portsmouth.

Pogodak vrijedan ostanka za momčad Mohameda Al-Fayeda postigao je Danny Murphy (76). Niko Kranjčar odigrao je svih 90 minuta za Portsmouth kojega u subotu očekuje finale FA Kupa protiv Cardiff Cityja na Wembleyu.

Vedran Ćorluka odigrao je svih 90 minuta za Manchester City koji je pretrpio katastrofalan 1-8 poraz na gostovanju kod Middlesbrougha.

REZULTATI 38. KOLA:

Everton - Newcastle United 3-1 (Yakubu 31, 82-11m, Lescott 70 / Owen 47-11m)

Birmingham City - Blackburn Rovers 4-1 (Dav. Murphy 31, Jerome 73, 89, Muamba 90 / Pedersen 49)

Chelsea - Bolton Wanderers 1-1 (Ševčenko 62 / K. Davies 90)

Sunderland - Arsenal 0-1 (Walcott 24)

Tottenham Hotspur - Liverpool 0-2 (Voronin 73, Torres 74)

Portsmouth - Fulham 0-1 (Dan. Murphy 76)

West Ham United - Aston Villa 2-2 (Solano 8, Ashton 88 / A. Young 14, Barry 58)

Wigan Athletic - Manchester United 0-2 (Cristiano Ronaldo 33-11m, Giggs 80)

Derby County - Reading 0-4 (J. Harper 15, Kitson 61, K. Doyle 69, Lita 88)

Middlesbrough - Manchester City 8-1 (Downing 16-11m, 58, Alves 37, 60, 90, Johnson 70, Rochemback 80, Aliadiere 85 / Elano 87)