Drugo zlato za Svindala

Norvežanin Aksel Lund Svindal, vodeći u ukupnom poretku Svjetskog kupa, osvojio je drugu zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u švedskom Aareu. Nakon spusta, Svindal je osvojio zlato i u veleslalomu.

Do zlata je stigao s vremenom 2:19.64 minuta, pretvorivši četvrto mjesto u prvoj vožnji u pobjedu na kraju.

Srebro je sa 48 stotinki zaostatka osvojio vodeći nakon prve vožnje Švicarac Daniel Albrecht, a broncu njegov sunarodnjak Didier Cuche s 92 stotinke zaostatka za Svindalom.

Dvojica hrvatskih skijaša koji su uspjeli završiti obje utrke, Natko Zrnčić-Dim i Danko Marinelli, zauzeli su 39. i 41. mjesto od 45 skijaša koji su ostvarili plasman. Zrnčić-Dim je zaostao 7.82 sekunde, a Marinelli 8.83.