Dinamo slavio u Domžalama

U prvoj utakmici 2. pretkola nogometne Lige prvaka zagrebački Dinamo je kao gost svladao Domžale sa 2-1 (1-0).

Nogometaši Dinama napravili su veliki korak ka ulasku u 3. pretkolo Lige prvaka svladavši slovenskog prvaka Domžale sa 2-1 na njegovu terenu.

Pročitajte i ovo Slika nije dostupna Liga prvaka: Dinamo na ukrajinski Šahtar, Ivanković optimističan Slika nije dostupna Kijevski Dynamo pred 'vratima' Lige prvaka

Osim izrazito pozitivnog rezultata, naš prvak je u Domžalama
pokazao i da je daleko kvalitetnija momčad od slovenskog.

Zagrepčani su kontrolirali situaciju na terenu gotovo svih 90 minuta, a pogotke su postigli na početku svakog poluvremena. Dinamo je poveo iz prve ozbiljnije akcije u sedmoj minuti. Modrić je probio desni bok, ubacio prizemnu loptu na peterac gdje su nespretno reagirala dvojica braniča Domžala, a Tomo Šokota je iskoristio poklon i poslao loptu u mrežu.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo ozbiljnijih situacija pred
vratima, ali na početku drugog dijela Dinamo je zaigrao mnogo bolje. U 50. minuti Luka Modrić sjurio se u kazneni prostor domaćih gdje ga je oborio Aljančič, pa je austrijski sudac pokazao na 11-erac. Siguran izvođač bio je sam Modrić.

Nakon drugog pogotka Zagrepčani su se potpuno razigrali, te imali nekoliko prilika i za treći pogodak, ali nakon što ih nisu iskoristili u završnici utakmice Žeželj je iskoristio nesporazum u obrani Dinama, te smanjio na konačnih 1-2. Usprkos tom golu Dinamo je praktički već osigurao nastup u 3. pretkolu, a mogućeg protivnika će saznati na ždrijebu u petak.