Chelsea - Arsenal 2:1

U posljednjem susretu 31. kola engleskog nogometnog prvenstva, velikom londonskom derbiju, Chelsea je na Stamford Bridgeu pred 41.824 gledatelja pobijedio Arsenal 2:1.

"Topnici" su poveli pogotkom Bacarya Sagne u 59. minuti, no domaćin je u posljednjih 17 minuta utakmice uspio preokrenuti rezultat, a oba pogotka postigao je Didier Drogba (73, 81).

Ovom pobjedom Chelsea je preskočio Arsenal i sada se nalazi na drugom mjestu sa 68 bodova, pet manje od lidera prvenstva Manchester Uniteda. Arsenal je početkom veljače bio na prvom mjestu Premiershipa sa pet bodova viška pred Manchesterom, međutim u idućih pet nastupa je četiri puta remizirao i jednom izgubio, čime je pao na treću poziciju.