VREMENSKA PROGNOZA
Nastavlja se prevrtljivo vrijeme: Doznajte što nas sve čeka idućih dana
PišeDNEVNIK.hr,
22. travnja 2022. @ 20:38
U subotu u većini krajeva očekujemo prolazno smirivanje vremena. Samo će još ponegdje pasti malo kiše ili poneki pljusak. Od nedjelje do sredine tjedna vrlo promjenljivo - povremeno s oborinama. Više donosi meteorolog Ivan Čačić.
Dodajte DNEVNIK.hr u omiljeni Google izvor
Ujutro u subotu posvuda promjenljivo oblačno i zamjetno toplije, mjestimice uz malo kiše i to prije svega u gorskom području i u unutrašnjosti Dalmacije. U kontinentalnom dijelu vjetar slab, a ponegdje i kratkotrajna magla. Na Jadranu slab i umjeren jugozapadnjak i jugo. Temperatura uglavnom od 5 do 10, na Jadranu između 10 i 14 Celzijevih stupnjeva.
Pročitajte i ovo
Vremenska prognoza
Osvježenje uz kišu i buru, a onda se vraća toplo vrijeme: Meteorolog donosi detalje
Vremenska prognoza
Odbrojavamo sunčane dane: Stiže promjena, meteorolog otkrio gdje se očekuju oborine
U Gvineji
Urušilo se brdo smeća, 30 mrtvih. "Ostala sam bez petero djece"
iz gradišća
Vatrogasac podmetao požare: Policiji priznao nevjerojatan razlog zbog kojeg je to radio
Traje potraga
Biznismen se poskliznuo i pao u more, supruga gledala kako se brod sve više udaljava: Ovo su njegove posljednje riječi
U središnjoj Hrvatskoj promjenljivo oblačno sa sunčanim razdobljima osobito od sredine dana. Samo ponegdje malo kiše. Puhat će slab do umjeren jugozapadnjak. Bit će toplije uz temperaturu od 18 do 20 stupnjeva.
Slavoniju će čekati umjereno do pretežno oblačno vrijeme, a potom sunčanije. I ovdje samo mjestimice može biti malo kiše. Vjetar slab sjeverozapadni i zapadni. Temperatura oko 19 stupnjeva.
U gorskoj Hrvatskoj i na sjevernom Jadranu promjenljivo, mjestimice uz kišu. Više sunčanih razdoblja poslijepodne. U gorju će zapuhati umjeren do jak jugozapadnjak, a na Jadranu jugo koje će jačati prema večeri. Temperatura zraka od 15 do 18 stupnjeva, u gorju malo niža.
U Dalmaciji djelomice sunčano. Uglavnom u Dalmatinskoj zagori mjestimice može pasti malo kiše ili pokoji pljusak. U početku slabo jugo koje će postupno jačati prema kraju dana. Temperatura od 17 do 20 stupnjeva.
Sljedećih dana u unutrašnjosti promjenljivo i nestabilno, no malo toplije. Mjestimice će pasti malo kiše. Uglavnom na istoku zemlje mogući su lokalni pljuskovi i grmljavina. Umjeren do jak jugozapadnjak početkom tjedna će slabjeti i u utorak navečer okrenuti na sjeverac.
Na Jadranu promjenljivo i nestabilno, mjestimice uz malo kiše. U nedjelju su mogući lokalni pljuskovi i grmljavina. Puhat će umjereno mjestimice i jako jugo koje će prema večeri slabjeti i u ponedjeljak okrenuti na jugozapadnjak. U utorak opet jugo.
Dnevnik Nove TV gledajte svakog dana od 19:15, a više o najvažnijim vijestima čitajte na portalu DNEVNIK.hr.
Propustili ste Dnevnik? Pogledajte ga besplatno na novatv.hr