Tome se usprotivila Glavaševa obrana, tvrdeći da se svjedok svojim iskazom neće izložiti opasnosti jer je tijekom istrage već ispitan.
Pročitajte i ovo
U Beogradu
Garaža skrivala tajnu, stanar zgrade: "Do danas smo mislili da je..."
800 parkirnih mjesta
U centru Zagreba gradit će se nova garaža, Tomašević: "Realizirat ćemo projekte na koje se čeka desetljećima"
Predsjednik sudskog vijeća zagrebačkog Županijskog suda Željko Horvatović prihvatio je zahtjev svjedoka i sa ročišta isključio javnost, osim predstavnika nevladinih organizacija - OESS-a, Documente i Građanskog odbora za ljudska prava koji su mogli ostati u sudnici.
Prije toga je izvršen uvid u spis Vojnog suda u Osijeku iz 1992. na kojemu je Vasić osuđen na četiri godine zatvora zbog pripremanja oružane pobune protiv Hrvatske. Svjedok je 1991. razmijenjen, a 1997. aboliran temeljem Zakona o općem oprostu.
Prema tom spisu, kod Vasića su pronađeni pištolj i automatska puška, dok je prema pisanju tadašnjeg tjednika ST, u čiji je tekst također izvršen uvid, pronađeno četničko znakovlje, žig, slike tadašnjeg srbijanskog predsjednika Slobodana Miloševića i arsenal oružja.
Tužiteljstvo se protivilo uvidu u vojni spis smatrajući da je oprostom Vasić rehabilitiran, pa je zabranjena uporaba takvih podataka.
Sudsko vijeće je zaključilo da je čitanje sudskog spisa i novinskog članka neophodno kako bi se utvrdio status Vasića u inkriminiranom razdoblju.
Prema optužnici, Vasića su 1991. u uredu osječkog Sekretarijata za narodnu obranu, kojem je na čelu bio Glavaš, zatočili, tukli i maltretirali više od šest sati.