Slika nije dostupna
Slika nije dostupna

Bandić Milan 365 - Stranka rada i solidarnosti krenula je u Zagrebu u predizbornu promidžbu s temom o obrazovanju i kurikularnoj reformi, zauzimajući se, kako su rekli u utorak na konferenciji za tisak, da se vrati djeci djetinjstvo i usprotivili neizvjesnim eksperimentima u školstvu.


Članovi stranke Milana Bandića izvodili su jednostavne kemijske pokuse na koje će u poslijepodnevnim satima više dana moći doći svi znatiželjnici, dok su vodeći kandidati objašnjavali što misle pod krilaticom "Kurikularna reforma na djelu".

Vezani članci Slika nije dostupna PUT DO SABORSKE VEĆINE Može li HDZ zaobići Most? Slika nije dostupna Bandić u slučaju izborne pobjede najavio dislociranje sedam ministarstava iz Zagreba

Potpredsjednica Stranke rada i solidarnosti i prva kandidatkinja na listi u I. izbornoj jedinici Jelena Pavičić Vukičević kazala je da je obrazovanje vrlo važna tema i da stranka podržava Strategiju znanosti, obrazovanja i tehnologije, a Kurikularnu reformu smatraju polaznim dokumentom na kojem trebaju još mnogo raditi.

Hrvatski učitelj je najvrjednije što naše škole imaju. Nisu to ni oprema ni laboratoriji, kazala je i usprotivila se onima koji teret za sve probleme od tranzicije do nezaposlenosti i odlaska mladih iz zemlje stavljaju na teret škola.

Probleme su generirale političke elite, a naše škole proizvode ljude koje dobro prihvaćaju strana tržišta, kazala je Pavičić Vukičević.

Nemojmo eksperimentirati s obrazovanjem nego dobro osmislimo reformu i vratimo djeci djetinjstvo, kazala je.

Nezavisna kandidatkinja, treća na listi Stranke rada i solidarnosti u I. izbornoj jedinici, Gordana Rusak, kazala je da je Kurikularna reforma postavljena kao ideološka dogma koju se ne smije propitivati, te dodala da su na njezine primjedbe reformi odgovorili da se ne može mijenjati nego samo „uzmi ili ostavi“.

Zauzela se za učenje s razumijevanjem i bez prisilnog pamćenja, koje je ilustrirala eksperimentima, koji su tek uspjeli kad je konferencija poodmakla.

Za izlazak velikog broja ljudi na prosvjede podrške, Kurikularna reforma je bila samo okidač, kazala je odgovarajući na pitanje novinara. Zapitala je koliko je ljudi doista pročitalo taj dokument i dodala da je ona svojim istupima izrazila ono što misli tiha većina.

Na pitanje novinara o promjenama pripadnosti strankama, Gordana Ruksak j kazala da je bila član samo jedne stranke četiri tjedna, a sve ostalo vrijeme, uključujući i ono sada, nezavisna je kandidatkinja.

U vezi nastave vjeronauka u školama Jelena Pavičić Vukičević je kazala da je on izborni predmet prema ugovorima Hrvatske i Vatikana i dok se to pitanje ugovorima ne promijeni, tako će i ostati. (Hina)

Još brže do svakodnevnih vijesti prilagođenih tebi. PREUZMI
Još lakše do najnovijih vijesti o poznatima. Preuzmi DNEVNIK.hr aplikaciju