Safari ugođaj u Osijeku: Posjetitelji smješteni u džip u dvorištu lava
Piše Anita Martinović,
03. travnja 2012. @ 20:02
komentari
Slika nije dostupna
Imate li hrabrosti ući u kavez s lavovima?! Od danas to je moguće u osječkom Zoološkom vrtu. Ondje lava više ne morate gledati samo preko žice.
Podijelite
Safari džip iz '72. godine trajno se parkirao u dvorište osječkog lava. Njegova su vrata otvorena svima. 'Vidite po mojoj opuštenosti da smo sigurni u ovom vozilu. Ono je samo po sebi predviđeno za safari', rekao je Dinko Bukvić Buljubašić.
Za svaki slučaj vozilo je opasano i žicom pod naponom. 'To smo stavili da bi povećali sigurnost za posjetitelje, a i samim time da lavovi ne bi oštetili vozilo', rekao je Denis Vedelin, iz Zoološkog vrta u Osijeku.
Na ovaj način Osječani žele svoj zoološki vrt učiniti što privlačnijim za posjetitelje. 'Ovo je jedinstvena prilika da se približite ovim zvijerima na vrlo interesantan način, koji još nije viđen u Hrvatskoj, pa čak ni u susjednim zemljama. Ovako nešto možete vidjeti jedino u San Diegu ili Vroclavu', kaže Tatjana Elez iz Unikoma u Osijeku.
U San Dijegu lava hrane na haubi vozila. Za takvo što Osječani još uvijek skupljaju hrabrost. Ili se drže one stare: ne diraj lava dok spava.