U ožujku je prvi put nakon više od 6 mjeseci došlo do promjene odnosa dviju vodećih stranaka.
Pročitajte i ovo
Vojni pakt
Putin postavlja Orešnika na granicu članica NATO-a: Objavio i tko će određivati mete
sukob dva brda
Hrvatski sabor potvrdio slanje hrvatskih vojnika u 12 misija, NSATU na čekanju
Rejting SDP-a se smanjio za oko 3%, pa iako se ne radi o statistički značajnom padu mogao bi biti nagovještaj promjene snage na političkoj sceni u Hrvatskoj.
Na rejting SDP-a vjerojatno je utjecala akumulacija negativnog naboja oko ove stranke od izbora.
Osim toga nastavlja se i negativan trend odnosa prema Zoranu Milanoviću, čiji je osobni rejting pao na najnižu razinu od njegovog izbora za predsjednika SDP-a.
Zoran Milanović je tijekom proteklih mjeseci izgubio simpatije ponajprije među glasačima HNS-a, ali i među glasačima
ostalih stranaka. Kod birača ostalih stranaka ta promjena nije statistički značajna, ali kod svih ide u istom, negativnom smjeru.
Podrška ulasku u EU i dalje varira te je ovaj mjesec viša nego što je bila u veljači, tj. na istoj je razini kao u siječnju.
Važno je istaknuti kako je većina istraživanja provedena prije glasanja o neprimjeni ZERP-a na članice EU-a u Saboru te će se eventualna reakcija građana na tu odluku biti vidljiva u sljedećim mjesecima.
Agencija Puls će kao i prošli mjesec provesti telefonsko istraživanje o podršci ulasku u NATO savez, nakon dobivanja pozivnice.
U posljednja tri mjeseca, vjerojatno kao posljedica jake medijske prisutnosti te teme, ispitanici češće navode ZERP kao jedan od najvećih problema s kojima se Hrvatska suočava.