Oprez, s početkom ljeta prijete crne udovice
Ljeto je sezona crnih udovica, najopasnijeg domaćeg pauka. U okolici Zadra Jure Ćoza zadobio je ugriz koji ga je zamalo koštao života.
Srećom, Jure je dobio pomoć u predviđenom roku od nekoliko sati.
tri vijesti o kojima se priča
Crna udovica ugrizla ga je za nogu dok je kosio travu u polju, a da to nije ni primjetio. Nekoliko sati kasnije, zadarski liječnici borili su se za njegov život. Ubod pauka izaziva nesnosne bolove.
'Osjeća se bol u limfnim čvorovima , prvi do mjesta ugriza i bol se širi u križa, leđa ,prsa to je stezajuća bol, poput infarkta- nastaje obilno znojenje, bol koja ne popušta već se pojačava', opisao je dr. Boris Dželalija bolove od ugriza.
Ovaj opasni pauk rasprostranjen je po cijeloj Dalmaciji, a posebno su ugrožnene osobe koje rade u polju. Liječnici savjetuju opreza nikad dosta!
Cijeli prilog o crnim udovicama pogledajte u priloženom video prilogu.




Obavijesti uključene


