Doktor i pacijent (Ilustracija: Gulliver/Thinkstock)
Doktor i pacijent (Ilustracija: Gulliver/Thinkstock)

Popis najboljih liječnika objavio je portal najdoktor.com.


Portal najdoktor.com objavio je popis najdoktora ove godine. Kriteriji po kojima je portal birao najbolje doktorice i doktore u 2018. godini su:

Vezani članci Liječnik, ilustracija (Foto: Pixsell, Marijan Sušenj) Dnevne bolnice tek se grade, a već su "oboljele" od hrvatskog sindroma u zdravstvu Osoblje Dubrovačke bolnice (Foto: Dnevnik.hr) - 2 Dubrovniku nedostaju liječnici, a oni koji su tu - nemaju gdje živjeti!

a) ukupan broj komentara

b) odnos broja pozitivnih i negativnih komentara 

c) kvaliteta samih komentara.

Također, kao i proteklih godina, komentari koji su se odnosili na vrijeme čekanja i osoblje nisu se uzimali u obzir zbog toga što u mnogim slučajevima doktorice i doktori ne mogu birati osoblje niti utjecati na broj pacijentica i pacijenata, navode na portalu.

ABDOMINALNI KIRURG:

Hrvoje Tomasović – Zagreb


ALERGOLOG:

Mato Ćurić – Osijek


ANESTEZIOLOG:

Sanja Toljan – Zagreb


DJEČJI KIRUG:

Nado Bukvić – Rijeka

Zenon Pogorelić – Split

Zoran Barčot, Zoran Bahtijarević, Tomislav Luetić, Stanko Ćavar, Fran Štampalija, Dražen Belina, Andrija Car – Zagreb


DERMATOVENEROLOG:

Ivana Hlevnjak – Split

Sanja Gregurić, Suzana Ljubojević-Hadžavić, Željana Bolanča, Snježana Komadina-Bauer, Ljiljana Škrinjar, Lena Kotrulja, Jolanda Kanižaj-Rajković, Maja Ceković, Snježana Kramarić, Dijana Celić – Zagreb

 

ENDOKRINOLOG:

Zoran Vučinović – Split

Dubravka Dvorščak – Varaždin

Maja Berković-Cigrovski, Gorana Mirošević, Tina Dušek, Davorka Herman-Mahečić – Zagreb


FIZIJATAR:

Mirjana Jukica – Split

Matija Žutelija Fattorini, Blaženka Nekić, Svetislav Polovina, Stjepko Bućan, Spomenka Sremac-Bohaček, Maja Mirković – Zagreb


GASTROENTEROLOG:

Miloš Lalovac – Dubrovnik

Davor Hrabar, Marinko Marušić, Ivo Carić, Davor Radić – Zagreb


GINEKOLOG:

Abdulkader Gharib – Vukovar

Ivica Žuvela – Benkovac

Romana Švaljek-Toth, Alen Šelović – Bjelovar

Slavko Marić – Biograd na Moru

Ivan Vlastelić – Crikvenica

Zoran Tešanović, Zoran Cikatić – Dubrovnik

Darko Gusić, Mirjana Vrkljan-Radošević – Gospić

Dejan Šakoronja – Jastrebarsko

Linda Zanchi – Kaštela

Edmond Paljušaj - Općina Matulji

Zoran Popović, Siniša Matković, Sabina Galić, Mandica Galović, Mirjana Rubin, Dimitrije Milojković, Andrijana Muller-Vranješ, Mićo Rosso – Osijek

Boris Uhač – Opatija

Nero Marinović – Omiš

Mirela Markanović-Mišan,, Tomislav Perkov, Dragan Belci – Pula

Alen Dumančić – Pakrac

Domagoj Dokozić, Krešimir Musić – Požega

Lina Štefanić – Poreč

Irena Marinović – Ploče

Miodrag Vezmar, Miljenko Manestar, Ivan Saftić, Herman Haller, Dubravka Kalinić, Aleks Finderle – Rijeka

Željko Blažinkov, Vesna Ćosić, Leonardo Tomić, Krešimir Barišić - Slavonski Brod

Dubravka Branica, Zdeslav Benzon, Vedran Hrboka, Tihomir Bušić, Hrvoje Vlašić, Teo Budimir, Tatjana Postrak-Jukić, Tanja Vukušić-Pušić, Sandra Benzon, Robert Vulić, Nives Luetić, Marko Mimica, Jelena Marušić, Jakov Viđak, Dino Markovina, Baldo Obad, Ante Radić, Ante Pecotić, Ante Mršić – Split

Nenad Škvorc – Samobor

Lidija Pejković – Solin

Nelka Tomić – Šibenik

Zdenka Japundžić – Vinkovci

Aleksandar Jukić, Ivana Risek, Hrvoje Brijačak, Borislav Dokuzović – Varaždin

Krešimir Vranić, Ivica Vlatković, Ilva Marić, Edita Tadić – Zadar

Magid Ayoub – Zaprešić

Ana Tikvica-Luetić, Igor Srček, Josip Juras, Sandra Flisar, Sandra Novak, Tomislav Hafner, Dorotea Pavan-Jukić, Zrinka Komadina-Estatiev, Zlatko Topalović, Krunoslav Kuna, Mislav Herman, Josip Valetić, Željko Duić, Zdravko Jeleković, Vladimir Novak, Ozren Grgić, Oliver Vasilj, Pavo Perković, Zahi Khouri, Neven Tučkar, Vladimir Janđel, Višnja Tadić, Ljubomir Jokanović, Karlo Tomičić, Boris Franulović, Višnja Latin, Danijel Šeba, Vedran Kardum, Ulla Marton, Trpimir Goluža, Marina Šprem, Ivan Grbavac, Ante Vuković, Ivan Bolanča, Držislav Kalafatić, Tihana Mazalin, Sanja Tadić, Sanja Boras, Jasenka Grujić Koračin, Bruno Vuletić, Snježana Belak, Romana Dmitrović, Sanja Gršić-Burić, Ratko Matijević, Nataša Šemnički, Miro Šimun Alebić, Milan Pavlović, Martina Ujević, Mario Ćurić, Maja Gudelj, Vladimir Blagaić, Lenija Pavić-Lugović, Karmen Dubreta, Josip Đelmiš, Mario Kerner, Mario Podgajski, Ivka Djaković, Ingrid Marton, Ilija Alvir, Goran Vujić, Erden Radončić, Dženis Jelčić, Dražen Lučinger, Dražan Butorac, Dragana Ljubojević-Grgec, Darko Husar, Danka Mirić-Tešanić, Duško Pall, Dario Majnarić, Danijela Lučić, Damir Kovačević, Damir Bagović, Branko Rajhvajn, Berivoj Mišković, Ana Zovak, Tomislav Župić – Zagreb


HEMATOLOG:

Slobodanka Ostojić-Kolonić, Sandra Bašić-Kinda, Pavle Rončević – Zagreb


INTERNIST:

Robert Matutinović, Milan Marković – Split

Vedran Tomašić, Tajana Silovski, Tajana Filipec-Kanižaj, Marica Bračić-Kalan, Ljubica Vazdar, Ingrid Prkačin, Inga Mandac-Rogulj, Gordana Štajminger, Dean Mileta – Zagreb


KARDIOLOG:

Ante Anić – Zadar

Jure Mirat, Edvard Galić, Aleksander Ernst – Zagreb


KARDIOKIRURG:

Hrvoje Gašparović, Igor Rudež – Zagreb


KIRURG:

Darko Krstov – Dubrovnik

Kanito Bilan, Ognjen Barčot – Split

Zvonko Zadro, Hrvoje Kisić, Branislav Kocman, Amir Ibukić, Tin Ehrenfreund, Josip Lovrić – Zagreb


MAKSILOFACIJALNI KIRURG:

Predrag Knežević, Tomica Bagatin, Ivan Zajc – Zagreb


MIKROBIOLOG:

Javorka Leko-Grbić – Split


NEFROLOG:

Krešimir Galešić – Zagreb


NEUROLOG:

Dragan Mejakić – Ogulin

Ingrid Škarpa-Prpić – Rijeka

Darijo Sučević, Mario Mihalj – Split

Željka Petelin-Gadže, Vida Demarin, Vesna Brinar, Pavao Krmpotić, Morana Ivičić – Zagreb


NEUROKIRURG:

Bojan Milanov – Pula

Vlatko Ledenko – Split

Dinko Štimac – Rijeka

Zdravko Heinrich, Vjekoslav Jeleč, Tomislav Sajko, Robert Saftić, Pavle Miklić, Miroslav Vukić, Marin Stančić, Krešimir Rotim, Jurica Maraković, Goran Mrak, Josip Paladino, Hrvoje Jednačak, Vatroslav Čerina, Darko Chudy, Andrej Desnica, Damir Tomac – Zagreb

 

ORALNI KIRURG:

Willy Kocjan – Rijeka

Marijan Baranović – Slavonski Brod

Damir Roki – Varaždin

Krešimir Doblanović, Marko Bajs, Filip Štimac, Davor Brajdić, Leonard Bergovec, Krešimir Johman, Jurica Krhen, Brankica Borisov, Berislav Perić – Zagreb


OFTALMOLOG:

Darko Batistić, Dobrila Karlica – Split

Zlatko Juratovac, Nenad Vukojević, Nadežda Bilić, Miro Kalauz, Maja Bohač, Irena Škegro, Gorana Pavičić, Damir Bosnar, Jelena Petrinović-Dorešić – Zagreb


ONKOLOG:

Jelena Roganović – Rijeka

Tomislav Orešić, Ljerka Eljuga, Ivan Milas, Fedor Šantek, Andrej Roth, Adem Hajredini – Zagreb


ORTODONT:

Daria Štambuk-Ćosić, Mateja Jelić, Martina Ivanec Sapunar – Zagreb


ORTOPED:

Zdravko Jotanović, Danijel Lopac – Općina Lovran

Miroslav Hašpl – Općina Krapinske Toplice

Ivan Rakovac – Općina Funtana

Tomislav Čengić, Ozren Kubat, Trpimir Vrdoljak, Danijel Matek , Tomislav Đapić, Tomislav Smoljanović, Mislav Jelić, Miljenko Franić, Milan Milošević, Ivan Bojanić, Ivan Benčić, Darko Antičević, Alan Mahnik, Tomislav Ribičić, Damir Hudetz – Zagreb


OPĆI KIRURG:

Jakov Mihanović – Zadar

Franjo Rudman, Ana Majsec-Budak, Zrinko Madžar, Zoran Veir, Tomislav Baotić, Stipislav Jadrijević, Vide Bilić, Mladen Japjec, Mislav Rakić, Leonardo Patrlj, Krešimir Bulić, Emil Kinda – Zagreb


OBITELJSKA MEDICINA:

Mirjana Krstić-Arbanas, Janja Radić – Bakar

Mario Čurlin, Dragana Adžović-Andrić – Dubrovnik

Ana Karlak-Mahovlić – Đurđenovac

Snježana Vučić-Peris – Karlovac

Nenad Delić – Knin

Dragica Polančec-Fodor – Koprivnica

Zrinjka Dananić, Vesna Samardžić-Ilić, Valentina Hečimović, Albina Dumić – Osijek

Ivana Križanić – Petrinja

Zvjezdana Ćatović, Magda Martinčević-Diminić – Pula

Aleksandar Ljubotina, Damir Ševeljević, Eda Karlović, Jadranka Šoić, Nina Bašić-Marković, Ljiljana Radović-Antolović – Rijeka

Silvana Milovac, Jadranka Bandalo-Žebčević, Doris Pallaoro-Šarotić – Split

Emina Mehičić – Slavonski Brod

Ivana Prpić-Znidarčić – Sambor

Maja Milinković – Sveta Nedjelja

Sanja Šikić-Kukić – Velika Gorica

Sanja Škudar-Popović – Varaždin

Marija Sotinac – Vinkovci

Ana Dunatov, Biljana Žigurski-Mračić, Damir Biloglav – Zadar

Kristina Turk, Renata Kučan, Vlasta Nemet-Krznarić, Vlatka Topolovec-Nižetić, Sanja Župan-Kovačić, Sanja Mehmedović, Danko Fratrić, Nives Tarle-Bajić, Ivan Pokrovac, Željko Razum, Vlatka Nevistić, Vjekoslava Amerl-Šakić, Verica Brozović-Kisić, Vera Šoštarić-Želalić, Vanja Gojak-Marjanović, Valentina Nakić, Tamara Perleta-Stambolija , Tajana Lovnički-Kontent, Snježana Rožić-Stipčić, Sanja Badrić-Ranilović, Oskar Crnalić, Nevenka Sremac, Nada Majić, Mladen Štritof, Mladen Prlina, Mirjana Čop-Katunar, Milan Mazalin, Ljubica Lazić-Vuletić, Ljuba Rauški-Naglić, Jasna Stilinović, Jasminka Bunjevčević-Šeša, Jadranka Suton, Jadranka Grbić, Hrvoje Uremović, Hrvoje Tiljak, Gabrijela Papić, Davor Mlikotić, Goran Nekić, Dario Čurik, Branka Martinović-Juroš, Branislava Čilić, Tatjana Lovnički-Kontent, Blanka Jakić, Koraljka Marušić, Biserka Mrgan-Tomičić, Biserka Jankolija, Anita Krišto, Željka Šubarić, Marija Antonija Jurković – Zagreb


OTORINOLARINGOLOG:

Bojan Fanfani – Karlovac

Zlatko Kljajić, Draško Cikojević, Zaviša Čolović, Robert Tafra, Ivan-Anđelko Lisec – Split

Domagoj Butigan – Varaždin

Marko Velimir Grgić, Vinko Borčić, Tomislav Baudoin, Robert Trotić, Renato Janušić, Mirko Ivkić, Mihael Ries, Lana Kovač-Bilić, Krešimir Gršić, Ivan Rašić, Josip Markešić, Ivica Klapan, Ivan Ožegović, Siniša Stevanović, Goran Gudelj, Davor Vagić, Borut Marn, Boris Šimunjak, Boris Filipović, Boris Bumber – Zagreb


PSIHIJATAR:

Spomenko Ilić – Bjelovar

Anamarija Milun – Popovača

Igor Girotto – Rijeka

Damir Mrass, Anđelko Beg – Split

Nikola Drobnjak - Vukovar

Zorana Kušević, Željka Smerdelj, Tihana Jendričko, Marijan Montani, Ljiljana Škrinjarić, Herman Vukušić, Goran Jurcan, Rudolf Gregurek, Anto Orešković, Milan Košuta, Davor Zdunić, Branko Potočnik – Zagreb


PARODONTOLOG:

Dario Bojčić – Split


PSIHOTERAPEUT:

Iva Stasiow – Zagreb


PULMOLOG:

Saša Srića, Mihovil Vrčić, Sanja Popović-Grle – Zagreb


PLASTIČNI KIRURG:

Bojan Ignatovski - Daruvar

Matija Miletić, Ivo Džepina, Rado Žic, Mladen Duduković, Dinko Bagatin - Zagreb


PEDIJATAR:

Danijel Kardoš – Belišće

Ivona Brbora – Dubrovnik

Marija Spajić – Karlovac

Dinka Belobrajić - Kraljevica

Jadranka Petrović-Schneider, Jadranka Arambašić, Bojana Petrov-Križanović – Osijek

Tatjana Ravnić-Bunčić, Mirna Milevoj-Ražem – Pula

Neven Čače, Sanjin Kilvain, Gordana Tomašić-Čubranić – Rijeka

Luka Stričević, Tamara Bošnjak, Vitomir Metličić, Snježana Kapor-Jeričević, Meira Kraus, Dubravko Matić, Denis Mladinić-Vulić, Blanka Labura – Split

Ilonka Artuković – Samobor

Kornelija Kovač – Velika Gorica

Davorka Vitlov-Čirjak – Zaprešić

Ana Balažin-Vučetić, Mirjana Tomčić, Erina Leona Cetinić, Đurđica Šešo-Šimić, Stipe Čular, Sandra Vukšić, Oskar Lučev, Oleg Jadrešin, Milivoj Jovančević, Metka Regan, Marinka Marić, Lidija Sekulović-Uzelac, Iva Palčić, Dubravka Petrašević, Diana Puževski, Arnes Rešić, Andrea Kostinčer-Pojić, Andrea Cvitković-Roić – Zagreb


RADIOLOG:

Otmar Rubin – Osijek

Nikola Ivan Leder – Velika Gorica

Željko Herceg, Vinko Vidjak, Marija Marušić, Ivo Gregurić, Drago Odak, Bojan Jernej - Zagreb


REUMATOLOG:

Vesna Budišin – Čakovec

Dušanka Kaliterna-Martinović – Split

Miroslav Mayer, Miroslav Harjaček, Branimir Anić - Zagreb


STOMATOLOG:

Miroslav Korda – Dubrovnik

Zorana Čizmić – Općina Dugi Rat

Luka Lubina – Knin

Ljiljana Peharda-Ivić – Općina Vidovec

Vladimir Haring, Sanja Mihaljčić, Mirela Veselinović, Josip Prpić, Josip Čes, Dijana Tomičić, Anastazija Aščić-Tokić – Osijek

Tomislav Vuletić, Neven Crepulja, Goran Grenko - Rijeka

Dea Jurić-Perković, Ante Kovačić, Mia Roglić – Split

Ivica Knežević – Samobor

Milija Baldić-Lukšić – Trogir

Vladimir Hađinac – Vinkovci

Ninoslav Jolić – Vukovar

Ivan Marić, Sergej Kuštera – Zadar

Karla Ledić, Marta Krolo, Blanka Jozinović, Nenad Baltić, Sandra Petaros-Sikirić, Aleksandra Pavelić, Sanja Štefančić, Vladimir Basić, Valerija Milković-Budimlija, Sanja Konjević-Jelenčić, Nino Balenović, Rifet Herić, Nina Farkaš, Nikola Petričević, Marko Matutinović, Mario Sesar, Maja Štimac-Jagodić, Luka Stojić, Marija Sović-Buntjelić, Kristina Horvat, Ivana Petrović-Poljak, Nikola Krišto, Nenad Klasić, Josip Marcelić, Jadranka Labura, Ivana Golubić Bago, Ivan Miletić, Ivan Sertić, Ivan Katalinić, Igor ivanković, Nives Romana Beketić-Lušić, Inga Vučković, Gordana Krupić, Goran Katona, Davor Matković, Zlatan Vajzović, Davor Jokić, Blaženko Crnojević, Davor Ćurković, Maja Flajnik, Tatjana Knego, Marin Radić, Tajana Kušeta-Antić, Darko Čajić, Blanka Radujković, Marija Stilinović-Bjelica, Janko Naka, Majda Plišić, Biserka Dumnica, Berislav Mostarac, David Basač – Zagreb


SPEC. NUKLEARNE MEDICINE:

Josip Staničić, Sanja Kusačić-Kuna – Zagreb


SPECIJALIST STOMATOLOŠKE PROTETIKE:

Jozo Ćosić, Mirna Munitić, Ivo Gašparac – Zagreb


TORAKALNI KIRURG:

Igor Nikolić, Dinko Stančić-Rokotov – Zagreb


UROLOG:

Predrag Mamontov – Pula

Kristian Krpina – Rijeka

Nikola Knežević, Neven Kapun, Igor Tomašković, Dalibor Čičin-Šain, Igor Grubišić, Ahmad El-Saleh, Miroslav Tomić – Zagreb


VASKULARNI KIRURG:

Vladimir-Zvonimir Pelegrin – Zagreb