Veljača ove godine, bila je prvi znak za uzbunu, a lipanj je drugi, prema statističkim pokazateljima unazad unazad nekoliko godina. naime, u veljači ove godine, bilo je vidljivo kako nezaposlenost ne pada, već raste, a slično se dogodilo i u lipnju. U ovom trenutku, nezaposlenost u Hrvatskoj je na brojci od 251.205 nezaposlenih, dok je u isto vrijeme prošle godine nezaposlenost bila najniža u posljednjih nekoliko godina, sa 219.334 nezaposlenih.
Pročitajte i ovo
POSLA PREKO GLAVE
Unatoč koronakrizi njima radnika – manjka: "Trenutačno imamo 70-ak zaposlenika, a treba nam barem još toliko. Gdje ćemo ih naći? Jednostavno ne znam"
Hrvatsko gospodarstvo na respiratoru
Gospodarstvo pred kolapsom, a poslodavci očajni: ''Pet tisuća obitelji bit će zahvaćeno ovim mjerama“
Najzanimljivija stvar je što u čitavoj vojsci nezaposlenih ima svakakvih zanimanja, poput 355 direktora, koji se nalaze na Zavodu za zapošljevanje. Isto tako, imamo 43 lokalna političara, koji izgubljene izbore nisu zamijenili foteljama, već burzom te dva veleposlanika i jednog konzula.
Niti 'čarobiranjem' se ne može do posla
Kako hrvatska nacija iznad svega cijeni izgled i modu, potpuno je nevjerojatno da su čak 3 manekena nezaposlena. Njihovu sudbinu dijeli i 6 redovnika, a bez posla je i jedan državni odvjetnik, jedan sudac općinskog suda te jedan profesor srpskog jezika. Iako nas ministarstvo turizma uvjerava da im resor cvijeta, čak 47 čuvara prtljage nema što čuvati. 13 violinista i 5 harmonikaša, isto tako, sjedi prekriženih ruku.
Lista ide dalje pa tako posla nema ni troje kočijaša, četvero književnika i 10 matičara, a kad smo već kod vjenčanja, bez posla je i 56 zlatara. Kako Hrvati tamane samo tablete, berači ljekovitog bilja nisu konkurentni. Ni 'čarobiranjem' se do posla ne može pa je na burzi i jedan mađioničar, ali ni zaposleniji mu kolege, zanimanjem baš ne stvaraju kapital. Na burzi je čak 17 nezaposlenih hrvatskih pastira, ali čini se da im je tamo ugodnije nego na pašnjacima pa smo morali uvesti Bugare.
Sindikalisti tvrde kako mnogi rade na crno, ali i da na burzi ostvaruju svoja prava, i to njih oko 100 tisuća. Time, tvrde sindikalisti, oštećuju proračun i rade nelojalnu konkurenciju.