Igranje kao zadatak za prvi radni dan! Svoju poduzetničku bajku osmišljavaju kroz dječju maštu i zasad im jako dobro ide
Piše Sponzorirani članak,
26. svibnja 2021. @ 15:41
komentari
Slika nije dostupna
Znanje, mudrost i iskustvo od pamtivijeka su se prenosili kroz bajke, a upravo je tu činjenicu poduzetnički iskoristila ekipa koja se sastoji od grafičkih dizajnera i ilustratora. Produkt je takvog svijeta mašte Čiri-biri bajka – društvena igra dizajnerskog studija Pixing iz Zagreba.
Podijelite
Cilj igre je kroz priču, nadovezujući se jedni na druge, ispričati vlastitu bajku. Kreiranjem lika, istraživanjem čudesnog svijeta te rješavanjem različitih zadataka Čiri-biri bajka osim mašte potiče verbalno i emocionalno izražavanje
''Mojoj prvoj zaposlenici prvi radni dan bio je upravo igranje! Kada nam nedostaje inspiracije i kreativnosti, sjednemo za stol i počnemo se igrati. Nakon toga se uvijek rode nove kreativne ideje i rješenja'', objašnjavaju iz kreativnog studija.
Čiri-biri bajka nastala je u suradnji s Učiteljskim fakultetom kako bi bila u potpunosti prilagođena djeci i njihovim potrebama. ''Kada smo na Interliberu 2019. godine imali premijeru Čiri-biri bajke, nismo očekivali toliko pozitivnih komentara i oduševljenja, najviše kod učitelja, psihologa, logopeda i knjižničara koji svakodnevno rade s djecom. Oni su nam tada ukazali na mnoge koristi koje igra pruža i na koje im sve načine može pomoći u radu s djecom'', kažu i dodaju da je nakon toga uslijedila preporuka Ministarstva znanosti i obrazovanja zbog koje se danas mnoge škole služe Čiri-biri bajkom u nastavnim i izvannastavnim aktivnostima.
''Gradivo lektire već se sada može uklopiti u igru jer vas igra cijelo vrijeme navodi da pripovijedate priču. Brojne ilustracije elemenata igre uz maštu mogu postati likovi iz određene knjige, mjesta radnje i predmeti iz priče'', kažu iz Pixinga, u kojem trenutačno razvijaju ekspanziju igre za obradu lektire "Priče iz davnine" naše poznate spisateljice Ivane Brlić-Mažuranić.
Bajkovita priča osvojila je mentorstvo te novčana sredstva natječaja "Pokreni nešto svoje"koja će im pomoći u proizvodnji prve naklade ekspanzije igre. ''Pokreni nešto svoje'' program je potpore poduzetničkim projektima u Hrvatskoj koji promovira projekte s pozitivnim društvenim utjecajem te korisnicima pruža mentorstvo u razvoju poduzeća te bespovratna sredstva. ''Jasno je da su svakom startupu financijski poticaji potrebni i važni u razvoju poslovanja, ali također je važno i mentorstvo koje smo dobili i koje će nam uvelike pomoći u mnogim područjima poslovanja. Tijekom protekle godine surađivali smo s mentorima koji su nam svojim širokim znanjem, iskustvom i savjetima do sada pomogli i podigli naše poslovanje na višu razinu'', zaključuju kreativci.