Uz hrvatske vojnike, policajce i vatrogasce hodočastit će hrvatski branitelji 100 postotni ratni vojni invalidi, pripadnici pravosudne policije i pripadnici povijesnih postrojbi hrvatske vojske, kao i vojnici katolici u Oružanim snagama Bosne i Hercegovine.
Svečanu svetu misu u otvorenoj crkvi svetišta posvećenog blaženom kardinalu Alojziju Stepincu predvodit će vrhbosanski nadbiskup kardinal Vinko Puljić, uz koncelebraciju domaćina, vojnog biskupa u RH Jurja Jezerinca, francuskog vojnog biskupa Luca Ravela, vojnog biskupa u Bosni i Hercegovini Tome Vukšića, te vojnih i policijskih kapelana iz Hrvatske i BiH. Liturgijsko pjevanje predvodi klapa Hrvatske ratne mornarice 'Sveti Juraj' iz Splita. Križni put na bistričkoj kalvariji počet će u 15 sati. (Hina)
-
Borba s predrasudama
Sa 6 godina shvatila je da je drukčija, ali to je dugo skrivala od svih: "Opsovao mi je mater, ali nešto me drugo najviše zaboljelo"
-
Počinje isplata
Malo dobrih vijesti za umirovljenike: Na račune stiže od 60 do 160 eura
-
Nesreća na Maksimiru
Strava u Zagrebu: BMW-om se zabio u stup, ozlijeđene dvije osobe