Građani na nogama zbog novog GUP-a: "Napravili su cestu koja prolazi kroz dvorište, garažu DVD-a i ruši kuće"
Piše DNEVNIK.hr,
26. kolovoza 2025. @ 20:03
komentari
Botinec - 1Foto: DNEVNIK.hr
Novi zagrebački GUP trebao bi smanjiti prenapučenost, zaštititi naselja, no u Botincu je predviđena nova ulica široka devet metara koja ide kroz privatne parcele, kuće i dvorišta. Dok su stanovnici u strahu, iz Grada poručuju da je prometnica primjerena strukturi naselja da bi se moglo doći do građevinskih čestica.
Podijelite
Ljutiti stanovnici Botinca ne žele prometnicu u svom dvorištu koja se našla u novom GUP-u, a nekima doslovce prolazi kroz kuću. Pisali su Gradu, slali peticije i tražili odgovore te su ga i dobili iz Zavoda za prostorno uređenje.
"Kažu da je cesta u novom GUP-u ucrtana i planirana da bi privatni investitori mogli doći do tih građevinskih parcela, a to što ona prolazi kroz dvorište vrtića, ruši dvije kuće i prolazi kroz garažu DVD-a njih uopće ne interesira", rekao je Ivan.
Ta bi prometnica, kažu, trebala biti širine devet metara. Građani su i više nego zabrinuti, a gradonačelnik Tomislav Tomašević tvrdi da će se GUP izglasati, da se neće uvažavati nikakvi amandmani niti će se išta mijenjati jer je javna rasprava prošla, a nitko se nije žalio.
Više o ovoj temi možete pogledati u prilogu reporterke Dnevnika Nove TV Anje Perković.