U posljednja tri dana smrtno su stradala tri ronioca. Kod Zlarina, Dugog otoka i u riječkom akvatoriju. Dvojica Riječana krenula su izranjati vanbrodski motor s dna na dubini od oko 50 metara. 'Mi smo svi skloni improvizaciji pa nažalost ta improvizacija završi i na ružan način', kaže Josip Bilić, instruktor ronjenja KPA Kostrena.
Pročitajte i ovo
SAVJETI I PREPORUKE
Kupanje mnoge veseli, ali opreza nikad dosta: Roditelji pogotovo trebaju pripaziti na jednu stvar
Spasioci ne smiju više roniti
Za danas obustavljena potraga za slovenskim roniocem
Prije urona dobro se pripremiti
Za tijelom nesretnog 28 godišnjeg ronioca koji je nestao kod Rijeke još u petak popodne već treći dan uzaludno tragaju djelatnici specijalne policije. Prije svakog urona treba se dobro pripremiti za ulazak u morske dubine kaže Mario koji već devet godina roni. 'Pregledati pritisak u bocama, isplanirati ronjenje po ronilačkim tablicama da vidimo na koliko ćemo metara ići, koliko ćemo biti i hoće li to biti sigurno ronjenje', objašnjava voditelj ronjenja KPA Kostrena Mario Kapš.
Pod more uvijek s oprezom
Ronjenje je ljetni hit posljednjih godina. Lijep sport u kojem se čovjek stapa s prirodom. No, brojka od deset poginulih ronilaca prošle godine i već pet ove dovoljno sama za sebe upozorava. Pod more uvijek s velikim oprezom.