U prijavi se traži istraga o tome gdje je završio novac prikupljan za nabavku oružja 1991. godine, potvrdio je vršitelj dužnosti općinskog državnog odvjetnika u Virovitici Romeo Waller, no nije htio reći odnosi li se kaznena prijava i na Josipa Đakića.
'Anonimna prijava je stigla, ona je u obradi, ali sukladno članku 36. Zakona o državnom odvjetništvu, ne mogu više reći', kazao je državni odvjetnik Waller te naglasio da će Općinsko državno odvjetništvo izvijestiti javnost ukoliko budu podizali optužnicu.
Kaznenu prijavu Općinskom državnom odvjetništvu u Virovitici u lipnju ove godine podnijela je grupa građana potpisana s 'Hrvatski branitelji Virovitičko-podravske županije' i u njoj tvrde da su Krišto, Troha, Dečak i Đakić na sjednici Kriznog štaba donijeli odluku da se provede akcija prikupljanja novca za kupnju oružja.
Novac su, tvrde autori anonimne prijave, uplaćivale radne organizacije s područja cijele općine Virovitica, a prikupljeno je 500.000 tadašnjih njemačkih maraka. Od Općinskog državnog odvjetništva traže da ispita gdje je završio novac budući da oružje, kako tvrde u prijavi, nije trebalo kupovati jer ga je bilo dovoljno.
Nakon objave anonimne kaznene prijave u medijima, saborski zastupnik Josip Đakić izjavio je da u to vrijeme nije bio na nikakvoj funkciji u Virovitici te da nije imao nikakvog utjecaja na događaje u tome gradu.
Zbog objavljivanja vijesti o anonimnoj prijavi već je tužio urednika portala Virovitica.net Gorana Gazdeka, koji je vijest prvi objavio. Đakić u tužbi navodi da je objavljivanje vijesti o anonimnoj prijavi 'duboko narušilo dostojanstvo ugled i čast njega, a time i njegove obitelji koja se ni danas ne može oporaviti od stresa' te od novinara traži 100.000 kuna. (Hina)
Pročitajte i ovo
pokušaj ubojstva
Drama u Rijeci: Stariji muškarac i žena posvađali se s 34-godišnjakom, a onda ga htjeli ubiti. Uspio je pobjeći
Dobio kaznenu prijavu
Na Murteru bez dozvole izgradio betonski objekt