Slika nije dostupna
Slika nije dostupna

Objavljene su nominacije za Producers Guild Award 2014!


'Producers Guild of America' udruženje je američkih producenata koji svake godine svojim kolegama dodjeljuju nagrade za najbolji film, seriju i TV emisije u različitim kategorijama. Na njih se gleda kao glasnike pobjednika i gubitnika dodjele Oskara.

Objavljene nominacije za Zlatni globus!

Vezani članci Janica Kostelić (Foto: Patrik Macek/PIXSELL) Janica Kostelić objavila prvu fotografiju sa sinčićem Oskarom: "Mali čovječuljak u šetnji" Ivica i Elin Kostelić (Foto: Igor Kralj/PIXSELL) Ozbiljna lica Marica Kostelić posjetila kćer Janicu i unuka Oskara u bolnici, pridružili im se Ivica i Elin

Ovogodišnja 25. dodjela Producers Guild nagrada uključuje kategorije za najbolji film, nagradu za najbolji animirani film te nagradu za najbolji dugometražni film.

Svi pobjednici Producers Guild Award 2014. bit će objavljeni 19. siječnja u Beverly Hilton hotelu. Ove godine, Producers Guild također će dati posebna priznanja Barbari Broccoli i Michaelu G.Wilsonu, Robertu Igeru, Peteru Jacksonu i Joeu Letteri, Chucku Lorreu, Chrisu Meledandri i Fruitvale Stationu.

Ovogodišnje nominacije za filmove i televizijske programe uključuju:

Nominacije za Darryl F. Zanuck nagradu za film:

American Hustle (Columbia Pictures)
Producers: Megan Ellison, Jon Gordon, Charles Roven, Richard Suckle

Blue Jasmine (Sony Pictures Classics)
Producers: Letty Aronson, Stephen Tenenbaum

Captain Phillips (Columbia Pictures)
Producers: Dana Brunetti, Michael De Luca, Scott Rudin

Dallas Buyers Club (Focus Features)
Producers: Robbie Brenner, Rachel Winter

Gravity (Warner Bros. Pictures)
Producers: Alfonso Cuarón, David Heyman

Her (Warner Bros. Pictures)
Producers: Megan Ellison, Spike Jonze, Vincent Landay

Nebraska (Paramount Pictures)
Producers: Albert Berger, Ron Yerxa

Saving Mr. Banks (Walt Disney Studios Motion Pictures)
Producers: Ian Collie, Alison Owen, Philip Steuer

12 Years a Slave (Fox Searchlight Pictures)
Producers: Anthony Katagas, Jeremy Kleiner, Steve McQueen, Brad Pitt & Dede Gardner

Wolf of Wall Street (Paramount Pictures)
Producers: Riza Aziz, Emma Koskoff, Joey McFarland

Nominacije za animirani film:

The Croods (DreamWorks Animation)
Producers: Kristine Belson, Jane Hartwell

Despicable Me 2 (Universal Pictures)
Producers: Janet Healy, Chris Meledandri

Epic (Twentieth Century Fox)
Producers: Jerry Davis, Lori Forte

Frozen (Walt Disney Studios Motion Pictures)
Producer: Peter Del Vecho

Monsters University (Pixar Animation)
Producer: Kori Rae

Televizijske nominacije

David L. Wolper nagrada za dugometražnu televizijsku formu:

American Horror Story: Asylum (FX)
Producers: Brad Buecker, Dante Di Loreto, Brad Falchuk, Alexis Martin Woodall, Ryan Murphy, Chip Vucelich

Behind the Candelabra (HBO)
Producers: Susan Ekins, Gregory Jacobs, Michael Polaire, Jerry Weintraub

Killing Kennedy (National Geographic Channel)
Producers: Mary Lisio, Larry Rapaport, Ridley Scott, Teri Weinberg, David W. Zucker

Phil Spector (HBO)
Producers: Michael Hausman, Barry Levinson

Top of the Lake (Sundance Channel)
Producers: Philippa Campbell, Jane Campion, Iain Canning, Emile Sherman

Nominacije za Norman Felton nagradu za dramsku seriju:

Breaking Bad (AMC)
Producers: Melissa Bernstein, Sam Catlin, Bryan Cranston, Vince Gilligan, Peter Gould, Mark Johnson, Stewart Lyons, Michelle MacLaren, George Mastras, Diane Mercer, Thomas Schnauz, Moira Walley-Beckett

Downton Abbey (ITV – United Kingdom; PBS – United States)
Producers: Julian Fellowes, Nigel Marchant, Gareth Neame, Liz Trubridge

Game of Thrones (HBO)
Producers: David Benioff, Bernadette Caulfield, Frank Doelger, D.B. Weiss, Christopher Newman, Greg Spence, Carolyn Strauss

Homeland (Showtime)
Producers: Henry Bromell, Alexander Cary, Michael Cuesta, Alex Gansa, Howard Gordon, Chip Johannessen, Michael Klick, Meredith Stiehm

House of Cards (Netflix)
Producers: Joshua Donen, David Fincher, Karyn McCarthy, John Melfi, Eric Roth, Kevin Spacey, Beau Willimon

Nominacije za Danny Thomas nagradu za TV komediju:

30 Rock (NBC)
Producers: Jack Burditt, Robert Carlock, Luke Del Tredici , Tina Fey, Matt Hubbard , Marci Klein, Jerry Kupfer , Colleen McGuinness, Lorne Michaels, David Miner, Dylan Morgan , Jeff Richmond , Josh Siegal, Tracey Wigfield

Arrested Development (Netflix)
Producers: John Foy, Brian Grazer, Ron Howard, Mitchell Hurwitz, Dean Lorey, Troy Miller, Richard Rosenstock, Jim Vallely

Big Bang Theory, The (CBS)
Producers: Bill Prady, Chucke Lorre, Steve Molaro, Faye Oshima Belyeu

Modern Family (ABC)
Producers: Paul Corrigan, Abraham Higginbotham, Ben Karlin, Elaine Ko, Steven Levitan, Christopher Lloyd, Jeffrey Morton, Dan O’Shannon, Jeffrey Richman, Chris Smirnoff, Brad Walsh, Bill Wrubel, Danny Zuker

Veep (HBO)
Producers: Simon Blackwell, Christopher Godsick, Armando Iannucci, Stephanie Laing, Julia Louis-Dreyfus, Frank Rich, Tony Roche

Nominacije za natjecateljsku TV emisiju:

Amazing Race, The (CBS)
Producers: Jerry Bruckheimer, Elise Doganieri, Jonathan Littman, Bertram van Munster, Mark Vertullo

Dancing With The Stars (ABC)
Producers: Ashley Edens-Shaffer, Conrad Green, Joe Sungkur

Project Runway (Lifetime)
Producers: Jane Cha Cutler, Desiree Gruber, Tim Gunn, Heidi Klum, Jonathan Murray, Sara Rea, Colleen Sands

Top Chef (Bravo)
Producers: Tom Colicchio, Daniel Cutforth, Casey Kriley, Jane Lipsitz, Erica Ross, Nan Strait, Andrew Wallace

Voice, The (NBC)
Producers: Stijn Bakkers, Mark Burnett, John de Mol, Chad Hines, Lee Metzger, Audrey Morrissey, Jim Roush, Kyra Thompson, Nicolle Yaron, Mike Yurchuk, Amanda Zucker