Nakon 9,17 milijuna pređenih kilometara i dva tjedna u svemiru, Endavour je sigurno prizemljio u 4 sata i 21 minutu po srednjeeurpskom vremenu. ‘Sjajno je doći kući, bila je to velika avantura,’ rekao je zapovjednik misije George Zamka nakon slijetanja. Članovi posade izveli tri svemirske šetnje kako bi instalirali modul Tranquillity i njegovu kupolu. To će stalnom postavu ISS-a omogućiti više životnog prostora
Modul ima sedam prozora i omogućuje pogled od skoro 360 stupnjeva. Dug je sedam metara i promjera 4,5 metara, a teži 18.000 kilograma. Kupola je duga 1,5 metara s promjerom od tri metra, a težina joj je 1.880 kilograma. Bila je to 130. i jedna od posljednjih misija postojećeg svemirskog programa NASA-e.
Sva njezina tri vremešna raketoplana će se do kraja godine povući iz upotrebe, Endeavour, Atlantis i Discovery će 2010. imati još četiri lansiranja, a na ISS će prevoziti samo rezervne dijelove. Endeavour je dosad deset puta bio na ISS-u. Američka svemirska agencija je još 2003. godine, nakon nesreće Columbije, odlučila umiroviti svoju flotu raketoplana čim bude završena gradnja ISS-a. NASA je planirala zamijeniti postojeću flotu novom generacijom svemirskih brodova Orion, ali je predsjednik Barack Obama ukinuo financiranje toga projekta i namijenio šest milijardi dolara u sljedećih pet godina za poticanje komercijalnih kompanija na razvoj ‘svemirske taksi službe’ i prevoženje američkih astronauta na ISS.
Amerikanci također imaju ugovor s ruskom svemirskom agencijom za prijevoz svojih astronauta u svemir ruskim Sojuzima. Prostor svemirske postaje, koja kruži oko Zemlje na visini od oko 400 kilometara, trebao bi biti dovršen sljedeće godine. Postaja, zajednički projekt 16 zemalja, sada je oko 90 posto dovršena. (Hina)