Sposobne za skrivanje i maskiranje ove životinje koriste umjetnost prerušavanja kao način preživljavanja u prirodi.
Koriste dvije metode za prerušavanje: osnovno i specijalno, piše Daily Mail.
Metodom osnovnog prerušavanja životinje koriste boju kako bi se uklopile u okoliš, što ih čini gotovo nevidljivima. U specijalnom prerušavanju životinje koriste kombinaciju boje, oblika i ponašanja kojim se uklapaju u okolinu.
Čekajući strpljivo u australskoj močvari, mladi krokodil koristi boju kože kako bi se stopio s okolišem i napao žrtvu kad najmanje očekuje.
Ugrožena vrsta, troprsti ljenivac karakterističan je po blijedom, sivo-smeđem krznu koje je često prekriveno algama. Zbog toga mu dlake imaju zelenkastu boju uz pomoć koje se lakše skriva u svojem prirodnom šumskom okruženju.
Druge životinje, poput grizli medvjeda iz sjeverne Amerike jednostavno se koriste lukavošću i trikovima kako bi ostale skrivene.
No gospodar prerušavanja svakako je hobotnica koja koristi boju kako bi ostala neopažena i zastrašila moguće napadače. Njena mogućnost kamuflaže tema je nekoliko recentnih znanstvenih studija.
Bilo kako bilo, neke od životinja u foto galeriji toliko su vješte u skrivanju da bi bilo lakše otkriti iglu u plastu sijena nego njih.